Dokument Matlocka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacja [Amber], AMBER mini". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Matlock paper

Handel narkotykami, hazard, zabójstwa. To wszystko dzieje się na prestiżowym uniwersytecie w Nowej Anglii. Żeby spenetrować środowisko akademickie, Departament Sprawiedliwości werbuje młodego wykładowcę. James Matlock jest absolutnym amatorem. Ale musi wziąć udział w cynicznej grze przeciw bezwzględnym zawodowcom. Ta powieść to prawdziwy labirynt, ze ślepymi uliczkami i niebezpiecznymi przejściami.

fik | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Niektórzy twierdzą że ten autor jest przereklamowany inni że cienki i tandetny a ja go wprost uwielbiam. Spotkałem się tutaj z niskimi ocenami tej pozycji ( nie wiem dlaczego ale każdy ma swoje zdanie), ale dla mnie jest ona rewelacyjna i jak na tamte czasy na pewno była jedną z lepszych pozycji na rynku. Mamy tutaj i strzelanki i bijatyki oraz zarąbiste zwroty akcji- taka typowa ludlumowska opowieść o brudnym amerykańskim świecie narkotyków i próby walki z nim przez tzw samotnego wilka, czyta się jednym tchem i każdy zwolennik sensacji powinien ją znać

2001 | 2015-08-20
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Katastrofa, dno!

Nie spodziewałem się po takim nazwisku tak dramatycznego "utforu". Dramatycznego w sensie dna intelektualnego, braku logiki w całej akcji, poczynając od samego "dokumentu Matlocka", pozbawionego jakiejkolwiek wartości odżywczej dla mózgu czytelnika z IQ powyżej 90.

Tajemnicza organizacja trzęsąca Ameryką, o istnieniu której nikt nic nie wie (włączając samą organizację), srebrny "korsykański dokument" (a w zasadzie jego połowa), który jest biletem wstępu na konferencję zła i zbrodni (która ma odbyć się "gdzieś"), bohater będący wykładowcą akademickim unikający śmierci niemalże przy każdej wizycie w McDonald's z wprawą godną Jasona Bourne'a - pomysł iście cyrkowy. Agenci giną jak komary w namiocie na Mazurach, złoczyńcy padają pokotem jak drzewa podczas huraganu - a Matlock dopada "naczelnego złoczyńcę Ameryki" jakby było to wyjście po mleko do Biedronki (a rozsądny czytelnik już na początku może podejrzewać kto stoi za kasą, choć też jest to pomysł równie...

ataga | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Powieść w stylu zwykły obywatel uwikłany w walkę z narkotykowymi przestępcami. Matlock to człowiek marionetka postępuje tak jak mu zagrają rządowy agenci ale jak to bywa w tego typu historiach do czasu. Powieść nie porywa jest zbyt przewidywalna uważny czytelnik domyśli się kto za tym wszystkim stoi a i sam bohater nierealny. Takie od zera do bohatera - za dużo tego wszystkiego jak na jedną powieść.

Mikasa | 2015-02-12

Słabo i naiwnie napisana, wieje nudą. Poziom amatorskiego bloga. Fatalne dialogi. Nie byłam w stanie nawet jej dokończyć. W ogóle nie polecam, strata czasu. Dobrze, że tę książkę pożyczyłam, bo byłoby mi szkoda każdej wydanej złotówki.

ejotek | 2011-10-07

Każdy kto lubi tego typu książki powinien ją przeczytać - jest idealna. Akcja, tajemnica, trzyma w napięciu - gorąco polecam

Copen | 2014-03-06

Jedna z moich 2 ulubionych książek tego autora, przede wszystkim ze względu na klimat i powiązanie fabuły ze społecznością uniwersytecką Nowej Anglii.

goldi | 2014-01-07
Przeczytana: listopad 2013

Jak każda książka Ludluma, wartka akcja i pełna zawiłości

Adam | 2012-01-31
Przeczytana: 16 grudnia 2011
dask | 2013-06-27
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Są lepsze książki Ludluma. Nie porywa. Czyta się lekko, ale bez tego czegoś co jest w innych jego książkach. Zakończenie jest nieprzewidywalne do kilku rozdziałów przed końcem opowieści.

Julia | 2015-09-07

Lekko się czyta, ale nie powala na kolana.