Opowieść o dwóch utopiach

Tłumaczenie: Piotr Nowakowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Adam Michnik Poleca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
Tale of two utopias
978-83-242-0924-8
Opowieść, utopia
dona

Dzieło jednego z najbystrzejszych i niezależnych intelektualistów, Opowieść o dwóch utopiach Paula Bergmana, opowiada w "przejrzysty, często zabawny sposób" (Washington Post) cztery epizody z politycznej historii generacji: światowy radykalizm studentów roku 1968 i lat następnych, narodziny wyzwolenia gejów i współczesnej świadomości politycznej, antykomunistyczną historię pokolenia 1968 w bloku wschodnim, idee i samokrytycyzm myślicieli w Ameryce i Francji, którzy żyli w czasach tamtych wydarzeń i debatowali nad ich znaczeniem. Paul Bergman pisze o polityce i literaturze dla The New Yorker, The New Republic, Dissent oraz innych.

| 2014-09-09
DawidPL | 2013-01-13