Rejsy po arcydzieło

Wydawnictwo: Polnord-Oskar
83-89923-16-5
Rejs, arcydzieło
dona

Żaden z naszych autorów-marynistów nie potrafił tak jak Piotr Bednarski tych swoich ludzko-morskich doświadczeń przetworzyć w artystyczną opowieść: prawdziwie humanistyczną, uniwersalną, czerpiącą światło z kulturowych źródeł, z Biblii, mitów, a przy tym - w opowieści autentycznie własną i realistyczną do ostatniego morskiego rekwizytu. Żaden też z naszych morskich pisarzy nie potrafił tak jak on przydawać swoim "twardym" opowieściom tej jakiejś poetycko-baśniowej aury i ciepłego liryzmu, który chciałoby się nazwać, powtarzając słowa narratora Rejsów po arcydzieło, wschodnim zaśpiewem.

Emilia Pachulec | 2014-01-03
MATYLDEA | 2010-12-21