Raport z podziemia 1942

Wydawnictwo: LTW
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Tadeusz Chciuk (pseudonim literacki Marek Celt) legendarny kurier jest autorem kilku książek związanych z jego działalnością kurierską Koncert (opisuje pierwsze kroki cichociemnych w noc grudniową 1941r. po zrzuceniu przez pomyłkę na tereny włączone do Rzeszy), Raport z podziemia 1942 to relacja z pobytu w okupowanej Polsce.

Małgorzata | 2016-03-07

Natrafiłam na tę książkę przypadkiem. Nie przeczytałam całej, zanadto irytowała mnie tendencja do ujmowania w sposób uogólniony: wydarzeń, ideologii, postaw. Fragmenty, którym poświęciłam chwilę, mało rzeczowe i chaotyczne.

Viking | 2015-08-20
Dominika | 2016-10-17