Raport z podziemia 1942

LTW
2005-01-01
1992-01-01

więcej Więcej

Dopiero w połowie czytania zorientowałem się, że Tadeusz Chciuk napisał przynajmniej cztery książki ze swoimi wspomnieniami z okresu wojny i już żałowałem, że tak późno na niego trafiłem... 🙁
Druga część książki to jest wielka, niebezpieczna ale i wspaniała przygoda. Czytałem to z wypiekami na twarzy.

Za to pierwsza część, czyli ten faktyczny Raport z podziemia,...

Zawsze dziwnie się czuję oceniając takie książki. Jakie ja mam prawo, siedząc sobie wygodnie przed laptopem, oceniać wspomnienia człowieka, który tyle przeszedł?
Pierwszy raz zetknęłam się z twórczością M. Celta (T. Chciuka) czytając książkę "Biali Kurierzy" - również wspomnienia z kurierskich tras, które przeczytałam jednym tchem.

"Raport z Podziemia 1942" jest nieco...

Natrafiłam na tę książkę przypadkiem. Nie przeczytałam całej, zanadto irytowała mnie tendencja do ujmowania w sposób uogólniony: wydarzeń, ideologii, postaw. Fragmenty, którym poświęciłam chwilę, mało rzeczowe i chaotyczne.

• 1.7.II Wojna Światowa
  • 1. BŚ