Polska w czasach panowania dynastii Piastów

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-90-3
historia
Kamila

Polska w czasach panowania dynastii Piastów to szczegółowy opis dziejów historii Polski od X do XIV wieku z wątkami dotyczącymi także najważniejszych wydarzeń w krajach ościennych, które miały zasadniczy wpływ na polską historię. Książka została napisana na podstawie 50 innych książek i jest kompilacją, w której Autor starał się umiejscowić wszystkie ważne wątki z czasów Polski Piastowskiej....

Książka została napisana na podstawie 50 innych książek i jest kompilacją, w której Autor starał się umiejscowić wszystkie ważne wątki z czasów Polski Piastowskiej. W książce zostały także zawarte rozbudowane szczegóły geograficzne. Celem Autora było zilustrowanie Czytelnikowi, gdzie leżą wszystkie małe wsie lub nieistniejące już siedliska ludzkie, w których działy się ważne dla tamtych czasów wydarzenia, np. Rzepka, Długiesiodło, Zantyr, Wrocieryż, Rządz, Korzkiew itp. Pokazano również szczegółowe umiejscowienie na mapie kilkudziesięciu zamków zbudowanych przez Kazimierza Wielkiego. W książce zostały rozbudowane tablice genealogiczne nie tylko Piastów, ale także Gryfitów, Askańczyków, Arpadów, Rurykowiczów, Przemyslidów, wraz z dokładnym opisem mariażów między obcymi dynastiami a Piastami. Rozbudowany indeks nazwisk i nazw geograficznych ma na celu ułatwienie korzystania z książki i szybkie odnajdywanie potrzebnych faktów.

Patryk Lizut | 2014-09-14
AsicaA | 2018-03-20