Zimna krew

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Paris Murphy, Seria Kryminalna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Aurum Press
Cold Blood
978-83-6186-703-6

Bunny Pederson nie podobał się brzoskwiniowy kolor, który jej najlepsza przyjaciółka wybrała dla swoich druhen. Po zbyt wielu kieliszkach wina musującego postanowiła wrócić do domu, żeby się przebrać. Była to najgorsza decyzja w jej życiu. Dzień po zniknięciu dziewczyny, sierżant Paris Murphy, oglądając w telewizji reportaż, z poszukiwań, rozpoznała komiwojażera, który zaoferował swoją pomoc...

Dzień po zniknięciu dziewczyny, sierżant Paris Murphy, oglądając w telewizji reportaż, z poszukiwań, rozpoznała komiwojażera, który zaoferował swoją pomoc w poszukiwaniach zaginionej druhny. Justice Trip odnalazł palec Bunny i stał się gwiazdą mediów. Na początku Paris nie pamiętała, skąd go zna, ale przypomniała sobie, że kiedyś zaprosił ją na bal absolwentów.

Instynkt podpowiadał jej, że w telewizyjnych wystąpieniach Justice’a brzmiała jakaś fałszywa nuta. Przypadkowe spotkanie z nim utwierdziło ją w przekonaniu, że śledztwo idzie złym torem. Zbliżające się klasowe spotkanie po latach, wydawało się doskonałą okazją do odkrycia śmiertelnie niebezpiecznej prawdy...

„Intrygującej bohaterce towarzyszy wiele innych złożonych i wyraźnych postaci. Od pierwszej do ostatniej strony książka kipi akcją, a historia opowiedziana jest z prawdziwym mistrzostwem”. Jeffrey Deaver

Agnieszka | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Doskonała lektura na słońce i leżaczek. Właściwie nie ma tu zagadki, lecz jest świetny portret psychopaty, co wydaje mi się w dobie powtarzalności setek kryminalnych seriali sporym osiągnięciem, główna bohaterka jest charakterystyczna i …zabawna, wątpię, żeby autorce o ten efekt chodziło, ale dylematy sercowe Paris Murphy bawiły mnie do łez, a przecież przy takiej lekturze chodzi właśnie o zabawę. Ogólnie mocna szóstka. Nic oryginalnego, ani w zakresie fabuły, ani umiejętności pisarskich, ale uśmiałam się i pochłonęłam w kilka godzin.

MaK1515 | 2016-07-22
ElViento | 2016-04-13