Pierwszy cud

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jeffrey Archer". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
A First Miracle
83-7255-350-5
Archer, opowiadania,
Pablos

Pierwszy cud to jedno z najpiękniejszych opowiadań mistrza sztuki narracyjnej jakim jest Jeffrey Archer. Akcja rozgrywa się w przeddzień narodzin Jezusa w Betlejem, a bohaterem jest mały, niesforny chłopiec, syn rzymskiego namiestnika, który przeżywa niezwykłą przygodę. Pierwszy cud pobudza wyobraźnię i trafia wprost do serca.

Monika | 2012-09-12
Przeczytana: 12 września 2012

"Pierwszy cud" to jedno z najlepszych opowiadań Archer'a.
Ta krótka historia zadziwia i zaskakuje. Jak dla mnie - to prawdziwa rewelacja!

marika3333 -> dziękuję raz jeszcze za tę zachwycającą książeczkę :)

Irena | 2010-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2010

Podczas wybierania książek do wyzwania (taka zabawa na Blogu) trafiłam na „Pierwszy cud” i pomyślałam sobie „ będzie miła odskocznia od wszystkich „poważnych” książek, bo pewnie będzie to historyjka o aniołkach, Mikołaju i dziecku”. Jednak jak bardzo się myliłam… Owszem jest tu dziecko, a mianowicie chłopiec o imieniu Poncjusz. Mogę dodać, że to książka na jeden dzień. Można ją przeczytać podczas delektowania się kubkiem herbaty w te zimne dni.

Poncjusz jest to trzynastoletni synem rzymskiego naczelnika. Chłopiec jest pełen energii, niesforny i choć bardzo nie chce psoci… Nie koniecznie kieruje się zasadami wpojonymi mu przez ojca i matkę… I choć matka jest w stanie dużo mu wybaczyć ojciec już nie jest do tego taki skory…

Pewnego dnia mama wysyła go po zakupy na targ. Gdy wraca zadowolony z siebie, że udało mu się zaoszczędzić jedną monetę zauważa dziwną parę… On brodaty co według ojca chłopca jest niedopuszczalne, ona gruba siedząca na ośle… Szukają noclegu Gdy mogą nocować...

marika3333 | 2012-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Rewelacyjnie opowiedziana najpopularniejsza opowieść świata, oczami dziecka:)

annaroza | 2016-05-29
Przeczytana: 2004 rok