Nie chcę o tym mówić. Jak przerwać dziedziczenie męskiej depresji

Tłumaczenie: Paweł Luboński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia na co dzień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
I don't want to talk about it : overcoming the secret legacy of male depression
978-83-7554-110-6
mężczyźni, depresja
czupirek

Tematem publikacji jest ukryta męska depresja. Autor (psychoterapeuta specjalizujący się w terapii męskich zaburzeń psychicznych) opisuje cierpienia chłopców i dojrzałych mężczyzn, których wychowują zachodnie społeczeństwa. Nasza kultura nie pozwala mężczyznom na okazywanie uczuć, słabości, na mówienie o problemach, w konsekwencji czego skrywają oni swoje emocje i lęki. Real łamie cywilizacyjne tabu i przerywa milczenie o przekazywanej od pokoleń, z ojca na syna "toksycznej sukcesji" m.in. w postaci: agresji, pracoholizmu, dystansu w relacjach z najbliższymi, zachowań autodestrukcyjnych, prowadzących często do uzależnień od narkotyków i alkoholu.

Nikto | 2015-10-29
Na półkach: Rok - 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Książkę tę dostałam od pewnej bliskiej mi osoby której poskarżyłam się ,że nie bardzo ostatnio dogaduję się z osobą jeszcze mi bliższą.Z osobą z którą dzielę życie.Z moim mężczyzną.To bardzo dobra pozycja,otworzyła mi oczy na wiele spraw i zachowań mojego faceta których nie zauważałam,a nawet jak zauważałam to interpretowałam zupełnie inaczej niżby należało.Autor w mojej ocenie jest bardzo wiarygodny,właśnie przez to że nie pisze ciągiem psychologicznych terminów i regułek,ale podaje konkretne przykłady.Każdy z podanych przykładów analizuje i opisuje bardzo po prostu i po ludzku.Nie trzeba mieć magistra z psychologii by zrozumieć jego wywody.A jeszcze większej wiarygodności dodaje tej pozycji historia samego autora,którą też bez owijania w przysłowiową bawełnę ,opisuje.Swoje '' poszarpane '' relacje z ojcem.Swój młodzieńczy hipisowski bunt i wszystko co było z tym związane ,czyli narkotyki ,erotyczne awantury,drobne przestępstwa i brawurowe narażanie swego życia.Autor sam przeszedł...

martin | 2015-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2015

Z tą książką mam pewien problem. Jest mocna, wyrazista i przejmująca. Napisana z bardzo jasnym przesłaniem. Ale nie wiem, dla kogo mogłaby być z przeznaczona. Dla mężczyzny, który zmaga się z depresją, czy terapeucie, który będzie się zajmował przepracowywaniem traumy u mężczyzn. Dla pierwszego może być zabójcza wręcz, niczym uderzenie pałką baseballową w sam środek czachy, a dla drugiego kolejną opowieścią mężczyzny, który przeszedł przez piekło domowe, ale się nie poddał. Wyciągnął z wnioski z długoletniej terapii, stworzył podwaliny oryginalnego rozumienia depresji i zwyczajnie chce się podzielić tym z wszystkimi, którym zależy na odzyskaniu nadziei. A może „Nie chcę o tym mówić” jest dla wszystkich – facetów, którzy chcą stać się ojcami, kobiet, których mężowie cierpią na depresje, społeczeństwu, które nie chce na siebie sprowadzić zagłady, do czego najbardziej przyczyniają się opętani władzą i chęcią dominacji mężczyźni.

Treść jest zrośnięta z życiorysem autora, co...

Łukasz Chrzanowski | 2016-01-19

Nie jest to rewolucyjna książka na temat depresji. Jednak jest to obowiązkowa lektura, dla każdego faceta. Gdyż absolutnie każdy z nas przechodzi depresje. Jedni odczuwają skutki bardziej, a inni mniej. Jeśli szukasz dobrej książki na temat męskiej depresji. Śmiało możesz kupić. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Nie licz jednak na wielkie rewelację.

Bartosz Popowski | 2012-04-27
Przeczytana: 2011 rok

Wyjątkowa książka! Niesamowite studium nad męską depresją i tym co nas Panów popycha do pewnych działań nie zawsze słusznych.
Jak dla mnie pozycja obowiązkowa!

Gabriel Vilkas | 2014-12-05

Przeczytałem.Otrzymałek od kumpla w prezencie. Jestem zaskoczony tak wysoką oceną użytkowników tego serwisu. Wyrażając zdanie krytyczne, powiedziałbym, że raczej książka ta jest statystycznym dziełem, bo opisane są dokładnie sytuacje życiowe kilkunastu mężczyzn i później rozwiązania i pomoc ze strony Terrenc`a Reala.

Arche | 2016-02-12
Przeczytana: grudzień 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Recenzja:

Genocider | 2016-05-31