Wdrażanie obłędu

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
piotrex

Bratny opisuje rzeczywistość, jak zwykle na swój sposób. Dziś może śmieszyć, ale jednocześnie daje obraz tamtych lat. Może trochę fałszywy, ale ciekawy, dla tych którzy potrafią czytać między wierszami.

beata | 2017-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

„Nerwice, lęki to przecież wynik prawidłowej reakcji na to, co się dzieje naokoło.”

Końcówka lat siedemdziesiątych. Łapówkarstwo. Przekręty. Układy. Prywata. Działania pozaprawne tych, którzy mogą więcej.
Zesłanie stołecznego profesora psychiatrii na prowincję, próby zamknięcia niewygodnego naukowca w zakładzie psychiatrycznym, banalna historia miłosna, instrumentalny seks… Płytko, schematycznie, z niewykorzystanym potencjałem. Bo kilka pomysłów było niezłych, bo kilka fragmentów (np. ten o nowej osobowości, która najlepiej będzie wyrażać ludzką naturę jeszcze przed końcem dwudziestego wieku, albo o normalności społeczeństwa) aż się prosiło o zgłębienie.

Obraz tamtych lat? Tak. Ale jest sporo bardziej wartościowych pozycji opisujących tamten czas.

Niedźwiedzica | 2016-07-09

Dakini | 2016-08-12