Autoportret z kobietą

Wydawnictwo: Kantor Wydawniczy SAWW
83-85954-58-9
żelazna kurtyna
Róża_Bzowa

Pewien mężczyzna jest zaproszony do Szwajcarii na serię nagrań - ma opowiedzieć o zmianach i mentalności ludzi zza żelaznej kurtyny. Opowieści bohatera nie dotyczą jednak ustrojów, zmian czy ludzkiego podejścia i nastawień do świata. Kamil mówi dziennikarce o swoich związkach z kobietami. Przygodach, miłościach, poszukiwaniu i ciągłym niepowodzeniu.

Marzenia | 2015-02-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 14 lutego 2015

Lubię to naturalnie łagodne, płynne, odrobinę poetyckie z filozoficzno- egzystencjalnymi dygresjami pisarstwo Andrzeja Szczypiorskiego.
W "Autoportrecie z kobietą" jestem pełna podziwu dla poetycko uważnych opisów urody i uczuciowości kobiet (...smukła, ciemna kobieta w długiej sukni, o włosach oszałamiająco pięknych i jeszcze piękniejszych oczach, przywodzących na myśl czółna ewangelicznych rybaków).
Fabuła bardzo trafnie streszczona w opisie książki.

Bałucki | 2017-03-04
Homeryckie | 2017-02-19