Szczur

Olga Kasztelan

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl/

Monika | 2012-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Dlaczego nie lubimy szczurów? Dopiero po przeczytaniu tej wyjątkowej książki zastanawiam się nad tym głębiej.
Przecież to zwierzęta wyjątkowo inteligentne i zadziwiająco do nas podobne.

Książka jest swoistym pamiętnikiem szczura-wędrownika. Momentami jest okrutnie odrażająca, pełna trupów ludzi i zwierząt, ociekająca krwią. Jest też bardzo wyjątkowa i bardzo ciekawa. Mówi nam nie tylko dużo o tych niesamowitych gryzoniach, opowiada nam również dużo o nas samych, ludziach. Bardzo interesująco było zobaczyć nas oczami szczura.

Nie polecam osobom wrażliwym.

kocia_mama | 2015-03-01
Na półkach: 2015 :), Przeczytane, Ulubione

Myślę , że każdy powinien przeczytać tę książkę. Przed przeczytaniem jej nie wiedziałam nic o szczurach. Po jej przeczytaniu tak mi się zrobiło szkoda szczurów. Teraz wiem jacy okrutni potrafią być ludzi w stosunku do zwierząt. Na koniec książki płakałam jak bóbr. Polecam.

angeszka | 2012-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Książka bardzo porusza; w wielu opisach dość drastyczna, jednak przesycona także wrażliwością.

anulkabl | 2015-02-24

wstrząsająca historia

Nefra-Nafteta | 2016-06-17
Przeczytana: czerwiec 2016

Książka jest strasznie brutalna, zimna i okrutna. Nie przeczę, że życie szczurów jest takie, ale z tej książki wręcz się wylewa cała odraza świata.
Przeszkadzającym dla mnie był zabieg pisania raz narratora jako szczura, a raz jako zwrócenia się do narratora ("spojrzałeś w górę"). Zmiany następowały dosłownie w tym samym akapicie, co na prawdę przeszkadzało czytać. Ogólnie książka dla ludzi lubiących krwawe sceny.

Family | 2012-12-30

łdz