Dobrej nocy i sza

Wydawnictwo: Format
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
uriel

Opowieść Doroty Hartwich o tym, skąd bierze się czar zasypiania przy kołysance, jest pełna fantazji, ciepła i bezpretensjonalnej poezji. Do tego odrobina subtelnego humoru, rytm i niebanalne rymy. Dzięki ilustracjom Jerzego Głuszka lektura tej książki jest jak podróż w prawdziwie baśniowy, tajemniczy świat - wyciszony i świetlisty.

źródło opisu: Wydawnictwo Format, 2008

źródło okładki: http://wydawnictwoformat.pl/

uriel | 2010-07-21
Przeczytana: czerwiec 2010

To, co najpierw "rzuca się w oczy", to ilustracje, które i małych, i dużych zadziwiają, zapadają głęboko w pamięć; są podróżą w nieznany, baśniowy świat. Potem - tekst: o potrzebie nucenia, mruczenia, kołysania do snu. Słowa miękkie jak plusz, falujące jak woda, śpiewne, dzwonne - są jak muzyka.
Dodatkiem do książki jest płyta z kołysankami w wykonaniu Grażyny Auguścik - mistrzyni tworzenia nastroju głosem.
Dla mnie to wydawnictwo jest małym arcydziełem.

Abdita | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016