365 niegłupich zabaw po szkole. Jak nie spędzać czasu przed ekranem

365 Smart Afterschool Activities. TV Free Fun Anytime for Kids Ages 7–12
978-83-7414-804-7
dzieci, zabawa, aktywność
Pistacia

Nareszcie odtrutka dla tych, którzy mają dość władzy telewizora! W jaki sposób wywołać tornado w butelce? Jak rozpoznawać chmury i co zrobić, żeby zmusić rodzynki do skakania? To prawdziwe wyzwania dla młodych naukowców! Jeśli masz dosyć odmóżdżającej telewizji i nie lubisz się nudzić, to książka idealna dla ciebie! Autorki podpowiadają, jak wykorzystać niespożytą energię dzieciaków w wieku...

Nareszcie odtrutka dla tych, którzy mają dość władzy telewizora!
Autorki podpowiadają, jak wykorzystać niespożytą energię dzieciaków w wieku szkolnym. Od przepisów na pyszne shaki, przygotowanie zaproszeń na urodziny, przyszywanie guzików przez tajemnice wyrobu mydła, konstruowanie zegara słonecznego, urządzenie domowej siłowni po czytanie w myślach, rozkręcenie własnego biznesu czy przygotowanie do podróży kosmicznej, a nawet... pisanie listu do prezydenta. Prócz zajęć na świeżym powietrzu, takich jak budowanie tajnej fortecy, uprawianie rabaty czy wycieczek po okolicy w poszukiwaniu śladów historii, poradnik proponuje wiele zagadek i pomysłów na czas wolny.
Pomysły ułożone w dwudziestu dziewięciu blokach tematycznych rozwijają umiejętności intelektualne i fizyczne, rozbudzają ciekawość świata i uczą troski o środowisko. A co najważniejsze - nie wymagają skomplikowanych przygotowań; wszystkie można zrealizować za pomocą tego, co jest akurat pod ręką. 365 niegłupich zabaw po szkole to nieoceniona pomoc dla wszystkich dorosłych, a dla dzieci - źródło przygód i radości.

[opis wydawcy]

Małgorzata | 2014-04-26