365 niegłupich zabaw po szkole. Jak nie spędzać czasu przed ekranem

365 Smart Afterschool Activities. TV Free Fun Anytime for Kids Ages 7–12
978-83-7414-804-7
dzieci, zabawa, aktywność
Pistacia

Nareszcie odtrutka dla tych, którzy mają dość władzy telewizora! W jaki sposób wywołać tornado w butelce? Jak rozpoznawać chmury i co zrobić, żeby zmusić rodzynki do skakania? To prawdziwe wyzwania dla młodych naukowców! Jeśli masz dosyć odmóżdżającej telewizji i nie lubisz się nudzić, to książka idealna dla ciebie! Autorki podpowiadają, jak wykorzystać niespożytą energię dzieciaków w wieku...

Nareszcie odtrutka dla tych, którzy mają dość władzy telewizora!
Autorki podpowiadają, jak wykorzystać niespożytą energię dzieciaków w wieku szkolnym. Od przepisów na pyszne shaki, przygotowanie zaproszeń na urodziny, przyszywanie guzików przez tajemnice wyrobu mydła, konstruowanie zegara słonecznego, urządzenie domowej siłowni po czytanie w myślach, rozkręcenie własnego biznesu czy przygotowanie do podróży kosmicznej, a nawet... pisanie listu do prezydenta. Prócz zajęć na świeżym powietrzu, takich jak budowanie tajnej fortecy, uprawianie rabaty czy wycieczek po okolicy w poszukiwaniu śladów historii, poradnik proponuje wiele zagadek i pomysłów na czas wolny.
Pomysły ułożone w dwudziestu dziewięciu blokach tematycznych rozwijają umiejętności intelektualne i fizyczne, rozbudzają ciekawość świata i uczą troski o środowisko. A co najważniejsze - nie wymagają skomplikowanych przygotowań; wszystkie można zrealizować za pomocą tego, co jest akurat pod ręką. 365 niegłupich zabaw po szkole to nieoceniona pomoc dla wszystkich dorosłych, a dla dzieci - źródło przygód i radości.

[opis wydawcy]

Zania | 2016-12-10

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Idealny sposób na nudę! Nie powiem, że wszystkie te rzeczy da się zrobić od razu po szkole, ale pomysł świetny! Nie są tu jedynie pomysły na zabawy i pracę plastyczne; znajdziesz tu również naukowe eksperymenty, pomysły na działalność społeczną,a w tym jak napisać list do prezydenta! Książka w niektórych domach obowiązkowa!

Małgorzata | 2014-04-26
CreepyMelody | 2016-09-04