Dobry adres

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
The Right Address
83-08-03760-7
dioneja

Która kobieta nie marzy o tym, by pewnego dnia znaleźć klucz pasujący do drzwi luksusowego nowojorskiego apartamentu, w którym czeka kochający bogaty mąż, służba przygotowuje kąpiel w wannie, a potem zaprasza do wykwintnie zastawionego stołu? Jak trafić pod taki adres? Melanie się udało. Skromna stewardesa poznaje właściciela sieci domów pogrzebowych i zostaje jego żoną. Jak w bajce o...

Jak trafić pod taki adres?

Melanie się udało. Skromna stewardesa poznaje właściciela sieci domów pogrzebowych i zostaje jego żoną. Jak w bajce o Kopciuszku, trafia do wymarzonego świata nowojorskich milionerów. Bycie bogatą nie jest jednak proste - zobowiązuje do noszenia strojów z najnowszych kolekcji światowej sławy kreatorów mody, właściwego zachowania, uczestnictwa w odpowiednich przyjęciach. Przede wszystkim skazuje na przebywanie w towarzystwie zakłamanych, pełnych jadu i zawiści, wiecznie plotkujących milionerek, pseudofilantropek, kobiet żmij.

Czy Melanie naprawdę zamieszkała pod najlepszym z adresów?

Carrie Karasyov i Jill Kargman w swej powieści, po kobiecemu, trochę po plotkarsku, zdradzają sekrety życia mieszkańców ekskluzywnych dzielnic Nowego Jorku.

Ala | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Jak dla mnie książka nieco naiwna, ale czytało sie ją całkiem szybko i przyjemnie. na początku fabuła i bohaterowie mnie nieco irytowali, ale jak zwykle w takich ksiazkach szczęśliwe zakończenie pozostawiło dobre wrażenie :)

Iwona | 2013-09-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 września 2013

Poznajcie Melanie Sartomsky, stewardesę pracującą w popularnych liniach lotniczych. Ładna, niezależna dziewczyna poznaje biznesmena, Arthura Korna, rozwodnika. Historia niczym z bajki, oboje się w sobie zakochują od pierwszego wejrzenia. Mężczyźnie nie przeszkadza pochodzenie dziewczyny, brak funduszy. Po prostu ją kocha; a ona od początku chce dorównać byłej żonie Diandrze, która słynęła z nienagannego gustu oraz popularności wśród wyższych sfer. Melanie robi wszystko, by zostać zaakceptowaną przez socjetę, jednak jej plany spaliły na panewce. Z pomocą przychodzi jej kamerdyner, pan Guffey. Tymczasem jej mąż, coraz częściej przygląda się młodej sąsiadce, Olivii Weston, pisarce, która jest owiana legendą. Czy Melanie dostanie się do elity? Jak zachowa się jej mąż? Zdradzi, czy pozostanie wierny żonie?

Pomysł na powieść dość oklepany, jednak bardzo podoba mi się, że pokazano tutaj krytykę tego środowiska. Ukazano głupotę, małostkowość oraz płytkość osób z wyższych sfer. Stąd tak...

Diana Diana | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Znudziła mnie strasznie, a w szczególności ta chęć dorównania towarzystwu, które jest puste, głupie i nudne. Żenada.

Ela | 2010-10-18
Przeczytana: 16 października 2010

Książka przedstawia w zabawny sposób życie mieszkańców ekskluzywnych dzielnic Nowego Jorku.

Ewa | 2011-09-13
Przeczytana: wrzesień 2011

Świetnie napisana satyra na nowojorską śmietankę towarzyską, której jedynym zajęciem są wędrówki z jednej imprezy na drugą i złośliwe plotkowanie na temat innych członków socjety. Kargman i Karasyov udało się świetnie pokazać ten zamknięty, pseudoelitarny krąg - momentami można popłakać się ze śmiechu !

Książkę polecam każdej kobiecie - jej głównej bohaterki ciężko nie obdarzyć już od pierwszych stron sympatią, mimo że momentami jej nachalne starania mogą być niezrozumiałe i nieco irytujące. Powieść jest miłą odskocznią i świetną lekturą na zaczynające się już powoli długie, jesienne popołudnia.

melay | 2013-05-08
Przeczytana: 07 maja 2013

Lubię czytać lekkie książki, o elicie nowojorskiej. I tym razem się nie zawiodłam. Książka bardzo wciągająca. Pochłonęłam ją w jeden dzień :)

Ewelina | 2016-03-04
Przeczytana: 04 marca 2016

Kolejna książka, której początek zachęcał mnie do porzucenia jej i nie czytania dalej. Nudny początek i irytujące zachowania postaci trochę mnie zniechęcały, ale po pewnym przełomowym momencie w życiu głównej bohaterki i książka stała się ciekawsza i nawet wciągająca. No i jak w komediach wszystko dobrze się kończy, tak i w tej książce można powiedzieć, że większość bohaterów zmieniła się na dobre i wyprostowało się ich życie.

alexia180 | 2014-10-08

Nic specjalnego.. taka do poduchy

Aniołeczek | 2016-09-27

Fajna. Na początku bałam się że sobie nie poradzę z nadmiarem bohaterów ale poszło całkiem nieźle. Ciekawe historie z morałem.

MissMichaelson | 2016-10-12
Na półkach: 2016, Przeczytane