Dzieje Pendennisa czyli o jego sukcesach, klęskach, przyjaciołach i największym jego wrogu

Tłumaczenie: Kazimierz Piotrowski
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
The History of Pendennis, His Fortunes and Misfortunes, His Friends and His Greatest Enemy
Pendennis, powieść
klasyka
Olena

"Dzieje Pendennisa" (1850), których drugie polskie wydanie udostępniamy czytelnikom po przeszło dwudziestu latach, to jedna z wielkich panoramicznych powieści Thackeraya, dająca szeroki przekrój społeczeństwa angielskiego pierwszej połowy XIX stulecia, jak zawsze u tego autora barwny, satyryczny i demaskatorski. "Dzieje Pendennisa" są zarazem najbardziej autobiograficzną z powieści Thackeraya, ukazując obok licznych perypetii życiowych i sercowych bohatera jego zetknięcie się ze środowiskami, w których obracał się sam autor. I tak wraz z młodym Pendennisem poznajemy życie uniwersytetu, redakcji oraz londyńskich salonów i klubów.

kocham_czekoladę | 2017-02-21
ankapielach | 2017-01-25