Żeglując między światami

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Ship Between the Worlds
Żegluga, morze, przygody
Anusia

Po przeprowadzce do nowego miasta wszystko układa się nie tak... Davy nie ma tu przyjaciół, szkolny gang uwziął się na niego, a do tego ojciec nie daje znaku życia. Wszystko zmieni się jednak w dniu, kiedy w ogrodzie chłopca kotwicę rzuci niezwykły statek... Davy trafi na pokład przemieszczającej się między światami ,,Złocistej igły" i ruszy w niezwykłą podróż. Będzie musiał poznać trudy żeglowania po morzach, a także zostać szpiegiem na wrogim pirackim okręcie. Stawka misji, którą przyjdzie mu wypełnić okaże się bardzo wysoka...
Czy Davy uniknie niebezpieczeństw?
Czy odkryje tajemnicę złocistej nici połyskującej z głębi oceanu?
Czy uda mu się odnaleźć ojca i wrócić do domu?

MaiTakeru | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

Nie ma co owijać w bawełnę - ta książka to po prostu rzemieślnicza robota bez krzty polotu.

Główny bohater zupełnie bez wyrazu, sztampa goni sztampę (tak przy okazji, co i rusz kolejny element fabuły przywodził mi na myśl "Piratów z Karaibów"; autorka chyba obejrzała tę serię o jeden raz za dużo), a funkcjonowanie świata przedstawionego poznajemy tylko w mglistych zarysach. JAK człowiek staje się żeglarzem na Morzu Pomiędzy, ja się pytam? I jak można było opisać zasady życia w tym miejscu bez zająknięcia się słowem o tej kluczowej kwestii? Nie ma to jak autor, który napisał książkę fantastyczną, ale olał opis jej elementów fantastycznych.

Warsztat Julii Golding, jak wspominałam, jest ledwie poprawny, w związku z czym narracja zmienia się często w nudną wyliczankę tego, co kto w danym momencie zrobił. Mimo to nie mamy tu do czynienia z grafomanią totalną i spokojnie da się przeczytać całość bez większej irytacji, ale też bez większej przyjemności. Ot, takie powieścidło...

zlatawiecz | 2014-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Piraci to jedyny powód dla którego sięgnęłam po tą książkę. I poza piratami nie ma tu nic ciekawego.

Łędina | 2014-02-06

afirmacja | 2013-10-02
Na półkach: Wymienię!, Przeczytane

Książka sama w sobie nie jest zła - jeśli ktoś lubi morskie klimaty to na pewno mu się spodoba.
Czytało się lekko, szybko i przyjemnie, ja sama wolę ambitniejsze lektury ale na poprawienie humoru i długie, nudne dni - idealne.
Polecam szczególnie teraz na szary okres jesieni. :)

Anusia | 2010-07-14
Przeczytana: 16 lipca 2010

Fajna jest:)

loughi | 2012-02-10
Przeczytana: 11 lutego 2012

całkiem przyjemnie spożytkowane trzy godziny.

Cally Monture | 2012-03-09
Przeczytana: 09 marca 2012

Jestem w połowie książki, fajnie się czyta. Lubię powieści powiązane z morzem i piratami. Polecam tę książkę osobą które lubią Piratów.

Klakier | 2011-12-17
Przeczytana: 15 grudnia 2011

Bardzo dobra książka. Czyta się szybko. W sam raz na chłodne wieczory. :)

ximmo | 2012-09-03
Przeczytana: 2012 rok