Tu żyją smoki

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Cykl: Kroniki Imaginarium Geographica (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Chronicles of the Imaginarium Geographica: Here, There Be Dragons

Pierwszy tom znakomitej opowieści fantastycznej. Światu ludzi i Archipelagowi Snów zagraża niebezpieczeństwo. Czy opiekunom Imaginarium Geographica – atlasu ziem istniejących w mitach, legendach i bajkach – uda się pokonać mroczne siły? "Akcja »Tu żyją smoki« zaczyna się w Londynie w czasie I wojny światowej. Znana sceneria szybko zmienia się w fantastyczny świat mitów i magii, w którym...

Pierwszy tom znakomitej opowieści fantastycznej.

"Akcja »Tu żyją smoki« zaczyna się w Londynie w czasie I wojny światowej. Znana sceneria szybko zmienia się w fantastyczny świat mitów i magii, w którym mówiące zwierzęta prowadzą samochody z silnikami parowymi, Zielony Rycerz strzeże szczątków podupadłego królestwa, a legendarny twórca map mieszka w Wieży Czasu… W Archipelagu Snów żywe Smocze Statki przenoszą bohaterów – a wraz z nimi czytelników – w krainy tak zdumiewające, że pragniemy, by ten sen nigdy się nie skończył".

Kai Meyer, autor serii "Siedem pieczęci"

"Czy jest ktoś, kto nie bawił się dobrze podczas lektury »Tu żyją smoki«? Jeśli taka osoba istnieje, ja jej nie spotkałem, a gdybym spotkał, wątpię, czy bym ją polubił".

Orson Scott Card, autor "Gry Endera"

źródło opisu: [Nasza Księgarnia, 2008]

asiafikier | 2018-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2018

Przeczytałam ale powiedzieć że mnie wciągnęła? Nie bardzo. Cały czas to było jak połączenie mitologii, bajek, "Opowieści z Narni", "Eragona" i "Władcy Pierścieni". Trochę kiepsko wrzucić wszystko do worka i zbudować na tym książkę. Kolejne części sobie podaruję

Alisk | 2018-03-24

nudziłam się

Paula | 2017-03-25
Przeczytana: sierpień 2014

Na bohaterów książki wybrać najsłynniejszych autorów. Według mnie pomysł bardzo intrygujący.
Motywy fantastyczne były piękne, naprawdę - te opisy smoków i krain!
Chociaż pewnie przez te właśnie długie opisy książka po prostu się ciągnęła.
Jednak miło się czytało. Polecam szczególnie fanom smoków.

WerYou | 2016-12-28

Książka nawiązująca do legend o królu Arturze i mitów. Po przeczytaniu tej książki byłam bardzo mile zaskoczona. Nie myślałam, że książka fantasy może aż tak wciągać, tym bardziej powieść o smokach. Trafiłam na nią przypadkiem i spodobała mi się okładka, dlatego ją wzięłam. Jestem bardzo zadowolona i na pewno przeczytam kolejne części.

Malistornes | 2016-10-02
Przeczytana: 02 października 2016

;3

Maciej | 2016-08-10
Przeczytana: 26 lipca 2016

Książka dość przyjemna do czytania ale bez jakis emocji, przeczytam na pewno druga czesc zobaczyc czy autor rozwinął bohaterów bo przede wszystkim właśnie tych postaci mi brakowało, dopiero na końcu nazwiska tych postaci pomagają trochę zrozumieć fantastykę

ewalczyk | 2016-08-02

Jest mi bardzo żal, że ta książka nie jest nigdzie dostępna do kupienia.
Oryginalny pomysł autora na połączenie wszystkich baśni, mitów i legend z historią sprawił, że treść tej książki jest niepowtarzalna i nigdzie, absolutnie nigdzie nie znajdziecie drugiej takiej samej lektury.

Drzewo | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

Lubię książki fantasy, więc z wielką ochotą zabrałam się za tę książkę. Wiele czytałam recenzji których autorzy zachwycają się zdolnościami autora do łączenia wątków i motywów z innych historii. Mi jednak to nie przypadło do gustu. Czułam że wszystko jest skąś ściągnięte i odgapione. Pojawił się także motyw króla, który zabił swoją rodzinę. I tu zadałam sobie pytanie, co z nim było nie tak? Przecież powinno chodzić o ciągłość władzy jego rodu, a on tak sobie zabija. I tu uwaga(!) na szczęście już nie uważam że James A. Owen tworzy sprzeczne postacie, wyjaśnił troche. A na koniec, książka się ciągnęła, po wydarzeniach z finału mamy jeszcze 30 ston słodkich słów, które można by było o wiele bardziej skrócić. Musze jednak pochwalić ostatnie strony, ale nie epilog w żadnym razie, ponieważ sprawiły, że sie uśmiechnęłam.

AleXandra | 2016-03-20
Przeczytana: 2015 rok

Liczyłam na nieco lepszą historię. Akcja jest, owszem, ale przedstawiony świat nieszczególnie mnie wciągnął.Lektura odpowiednia dla początkujących czytelników. Jednak zostawiam gwiazdkę więcej za pomysł na głównych bohaterów (znani autorzy fantasy ;) ).

Larvestaa | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

Tak na początku nudne ale jak się potem rozkrscilo musiałam kupić resztę tomów. Lubię te książkę ale Talonu nic nie przebije xd POLECAM tym co lubią klimaty naukowo-fantastyczne w klimacie nowożytności