Bajki o czterech wiatrach

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
831008093X
bajka
Indyviduum

"Bajki o czterech wiatrach" składają się opowieści o Boreaszu, Fawonim, Notusie i Eurosie. Boreasz to psotny i wesoły chrześniak Kumy Zimy, który skradł pewnej pannie ostatnie rodowe kolczyki. Na ich poszukiwanie wyrusza jej służąca Justynka, niesłusznie oskarżona o kradzież. Błękitnoskrzydły Fawoni sprowadza do ogrodu pana Kierza pannę Driadkę z południowych gajów oliwnych, by zaopiekowała...

Błękitnoskrzydły Fawoni sprowadza do ogrodu pana Kierza pannę Driadkę z południowych gajów oliwnych, by zaopiekowała się oliwką, którą pan Kierz hoduje.

Nieodpowiedzialny Notus porywa do gwiazd sierotę - Maciusia Gwiazdorka, krowę i cielątko, którymi się opiekuje, młynarza, jego młyn oraz zająca.
Złoty Euros ściga z Bagdadu złośliwego Dżinna, który leci nad rzekę Pesznę, gdzie stacjonują sarmackie wojska.
Są to sympatyczne opowieści z wplecionymi wątkami patriotycznymi.

książek: 2033
SP1 | 2013-12-13