Historia Turków

Tłumaczenie: Dariusz Kołodziejczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Narody i Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Marabut
Histoire des Turcs
83-916989-7-1
Adam B

Książka Jeana-Paula Roux jest dziełem niezwykłym. W epoce ścisłych specjalizacji autor porwał się na temat wymagający biegłości turkologa, ale tez mongolisty, sinologa, indologia, iranisty, arabisty i rusycysty (ta ostatnia specjalizacja uchodzi na Zachodzie za równie egzotyczna co wymienione wyżej). W efekcie powstała fascynująca panorama dziejów ludów tureckich, będąca jednocześnie - co...

W efekcie powstała fascynująca panorama dziejów ludów tureckich, będąca jednocześnie - co Czytelnik z łatwością dostrzeże - szkicem dziejów Eurazji. Żywy i plastyczny język autora, niestroniący od pewnego manieryzmu i wątków osobistych, odbiega od przyjętego języka publikacji naukowych. Autor kocha Turków, niekiedy jednostronnie, choć nie szczędzi im wyrzutów, nie zawsze zresztą sprawiedliwych.

lukas123 | 2014-05-10
Adam B | 2010-07-11