Pożar w moim domu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Once in house on fire

Jakiś czas po tragicznej śmierci ojca Andrei i Laurie ich piękna dwudziestopięcioletnia matka ponownie wychodzi za mąż. Dotychczasowe szczęśliwe życie zmienia się diametralnie. Ojczym nie stroni od alkoholu, zdrad małżeńskich, chętnie też posługuje się pięściami. Co zmieni wspólny wyjazd do Kanady? Nowe życie? Jak będzie?

catsy | 2013-09-01
Przeczytana: 01 września 2013

Książka mną wstrząsnęła. Ashworth opisała wspaniale swoją historię życia, choć momentami smutno było mi, że przez to przechodziła. Ojczym Andy oraz jej sióstr, oraz mąż bitej matki dziewczynek był okrutny, nie umiałam pojąć, skąd brała się u niego agresja. Może wynikała z przeszłości? Może jego ojciec także bił swoje dzieci oraz żonę. Agresję nabiera się z doświadczenia.
Chętnie sięgnę po książki o takiej tematyce, widać, że dla Ashworth nie był to łatwy okres i na pewno chciałaby, aby ludzie wiedzieli, że takie coś się dzieje. A jak wiedzieć, nie czytając?

emka | 2011-06-12

Nie pamiętam już, ile ta książka posiada stron. Chyba niecałe 300. Pamiętam jednak, że przeczytałam połowę...
Nie wiem, czemu, ale ta książka w ogóle mnie nie wciągnęła. Czytanie jej było dla mnie niemal jak czytanie nudnawej lektury. Masz ochotę odłożyć, jednak czujesz, że powinieneś czytać dalej.
Wiało nudą i do dziś, gdy pomyślę o tytule, nadal nuda wieje...
Pamiętam jednak, że strasznie irytowało mnie zachowanie matki dziewczynek- stale powtarzający się schemat. facet ją tłucze, a ta nadal tańczy, jak jej grają. Nie rozumiem takich kobiet, może to także było powodem, dla jakiego postanowiłam odłożyć ją.
Szczerze powiedziawszy nie wiedziałam, czy w ogóle umieszczać ją tutaj, bo przecież jakby nie było- nie przeczytałam. Ale chcę pamiętać, że wzięłam kiedyś do ręki. Może za jakiś czas spróbuję ponownie. Może też ocena wtedy się zmieni. Nie wiem.

Jeniulka | 2014-08-11
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Książka mnie wkurzyła ta matka wogóle nie myślała o dzieciach byleby tylko jej dobrze było. A książkę fajnie się czyta

Miraclee | 2012-12-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 16 października 2012

Bardzo poruszająca książka. I taka prawdziwa. Naprawdę polecam

eden | 2012-02-18
Przeczytana: styczeń 2012

Książka jest jedną z najlepszych jakie kiedykolwiek przeczytałam. Mimo że akcja dzieje się nie w "moich" czasach, to jednak książka jest dla mnie niesamowicie prawdziwa. Potrafię w jakimś stopniu utożsamić się z Andreą, chociaż tematyka przemocy w domu jest dla mnie bardzo odległa. Jednak, dzięki tej książce zrozumiałam o co tak naprawdę w niej chodzi.
Często śmieszna, ale jednak smutna książka, opowiadająca po prostu o tym, jak dziecko dorastające w okropnych warunkach psychicznych i fizycznych potrafi "wybić się" do góry i nie popełniać błędów rodziców. Wielki plus, bardzo chciałabym posiadać tą książkę.

wiktoriag | 2016-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2016

Wzruszająca książka. Podziwiam tą dziewczynę, że mimo trudnego startu w życiu dochodzi na szczyt. Polecam.

godmyt | 2012-02-21
Przeczytana: 2010 rok

Historia opowiedziana w zaskakujący sposób - z lekkością i prostotą mimo poważnej problematyki, wciągająca i pouczająca. Świat przemocy w rodzinie widziany oczyma dziecka, ukazujący różnicę w postrzeganiu konkretnych sytuacji przez dorosłych i dziecko oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Książka warta przeczytania, uświadamia ogromny wpływ zachowań dorosłych na dzieci oraz ukazująca spustoszenie, jakie przemoc sieje w świecie małego człowieka, a także konsekwencje czynów dorosłych ponoszonych przez dzieci. Książka otwiera oczy i ukazuje to, czego często dorośli, po prostu, nie chcą widzieć.

Angela21 | 2012-12-29

Ciekawie opisana książka przez Andrea najbardziej cieszy fakt, że udało jej się wyjść z domu:)

psychosocjalna | 2015-02-12
Grażynka | 2014-10-03