Post - Boży dar dla człowieka

2009-01-01
2009-01-01
978-83-928284-0-2
poradniki post głódówki

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć na temat postu opisane w zwięzły aczkolwiek bardzo interesujący dla nas wierzących sposób. Ponadto książka zawiera praktyczny poradnik, jak należy właściwie pościć- mnie zachęciła do tego, aby post wprowadzić jako stały element codziennego życia.

Książka ta jest natchnionym świadectwem oraz poradnikiem. Na podstawie doświadczenia, zebranych wiadomości naukowych oraz studiów Pisma Świętego autor daje nam wskazówki, w jaki sposób oraz z jakich powodów wprowadzić do swojego życia praktykę postów. Powiedziałabym, że jest to elementarz zagadnienia, który zawsze możemy mieć pod ręką, i z którego stopniowo możemy się uczyć. Do mojego życia wprowadził wiele inspiracji i przemyśleń. Oczywiście dla mnie samej jest jeszcze tajemnicą ile z tych gorących chęci uda mi się zamienić w rzeczywistość. Bo temat choć niezwykły i pasjonujący to w istocie jest bardzo ciężki do wprowadzenia w nasze życie. Stąd też wnioski: nauka nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. I w kwestii tej duchowej strony postów należy podkreślić: książka dla osób wierzących w Boga. W jego siłę oraz prawdę Słowa Bożego. Książka napisana została językiem prostym i swobodnym. Przystępna i "strawna" dla każdego (choć na pierwszy rzut oka nie wygląda :)

Dobry przewodnik dla wszystkich pragnących zdrowia tak fizycznego jak też duchowego. Pierwsza część teologiczna wprowadza nas w świat Biblii, natomiast druga część to prosty, lakoniczny, ale bardzo dobry poradnik jak pościć,kiedy, w jaki sposób itd.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Biblia/Komentarze
  • Poradniki/Zdrowie