Rewolucyjne bogactwo

Revolutionary Wealth
978-83-7524-003-0
Inne
Jakub

Tofflerowie kierują swą uwagę na rewolucyjne zmiany obejmujące bogactwo na naszej planecie. I po raz kolejny oferują Czytelnikom dogłębny, spójny sposób rozumienia tego, co z pozoru wydaje się dziełem przypadku. "Rewolucyjne bogactwo" opowiada o tym, w jaki sposób powstawać będzie bogactwo w przyszłości oraz komu ono przypadnie w udziale i jak do tego dojdzie. Ale bogactwo XXI wieku, zdaniem Tofflerów, to nie tylko pieniądze i nie można go zrozumieć w kategoriach ekonomii ery przemysłowej. A zatem autorzy piszą tutaj o najróżniejszych zagadnieniach- od edukacji i wychowania dzieci po Hollywood i Chiny, od potocznych prawd i nieporozumień po "trzecią pracę", którym to terminem autorzy określają niezauważoną pracę, jaką wykonujemy na rzecz największych korporacji, nie otrzymując w zamian ani grosza. Ukazują ukryte powiązania pomiędzy sportami ekstremalnymi, ciasteczkami czekoladowymi, oprogramowaniem Linuxa oraz "nadwyżką złożoności" w naszym życiu- wobec wahań społeczeństwa pomiędzy przygnębiającą dekadencją i pełną nadziei post- dekadencją.

Trithemius | 2016-08-17
Przeczytana: 03 grudnia 2007