Future Shock
popularnonaukowa
Marcin

"Szok przyszłości" to niewątpliwie jedna z najbardziej oryginalnych książek współczesności. Przetłumaczono ją na 30 języków, a łączny nakład osiągnął prawie 10 milionów egzemplarzy. Nie kontrolowany postęp naukowo - techniczny stwarza wszędzie podobne problemy, różny natomiast może być sposób ich rozwiązywania. Autor szczególną uwagę kieruje na barierę psychofizyczną adaptacji człowieka do cywilizacji szybkich zmian oraz na psychologiczne konsekwencje tych przeobrażeń. Dynamiczny rozwój nauki może spowodować sytuacje, w których nie przygotowane społeczeństwo stanie wobec trudnych wyborów intelektualnych i moralnych. By złagodzić to "porażenie przyszłością", należy się zastanowić nad strategią przetrwania jednostki, mikrośrodowisk i całego społeczeństwa.

Sławomir Skrobisz | 2015-02-16
Przeczytana: 11 lutego 2015

Dobra, bo choć nie doczytałem do końca gdyż w pewnym momencie zaczęło mi się wydawać, że fabuła kręci się w kółko. jednak sam pomysł i jego przedstawienie dość ciekawe. Spojrzenie na to, jak ten nasz świat się rozwija i odniesienie to do człowieka, wpływu na niego. Warto nawet, jeśli, tak jak ja, doczytacie do połowy.

Kiedyś może wrócę i pokonam całość.

Tonatio | 2012-11-17

Alvin Toffler popełnił w swej pracy dwa olbrzymie błędy. Podszedł zbyt optymistycznie do rozwoju technologicznego ( który de facto zamarł po II wojnie światowej). Zupełnie pominął kwestie oddziaływania technologii na transformację w strukturach społecznych.

modiglovinne | 2017-09-03
Przeczytana: 01 maja 2017

Przyjemna. Tego typu ksiazki nazywam 'miejskimi', lekkie, latwe - idealne do zabicia czasu w kimunikacji miejskiej.

neon | 2018-07-26
Na półkach: Kultura, Ulubione, Przeczytane