Zmiana Władzy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
historyczna

Książka opowiada o przemocy, bogactwie, nowych ścieżkach do władzy, które pojawiły się na świecie pełnym wstrząsów. Upadek przebrzmiałych autorytetów i władzy w gospodarce oraz w życiu codziennym dokonuje się coraz szybciej. Jednocześnie rozpadają się także globalne struktury władzy. Z tej gruntownej przebudowy zrodzi się jedno z wydarzeń występujących w historii ludzkości niesłychanie rzadko: rewolucja samej natury władzy.

halszka31 | 2012-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2012

A.Toffler w swojej trylogii obejmującej "Szok przyszłości", "Trzecia fala" i "Zmiana władzy" opisuje przemiany zachodzące w świecie i obejmujące okres od lat pięćdziesiątych do pierwszego ćwierćwiecza XXI w.
Jego przewidywania w znacznym stopniu sprawdziły się a "Zmiana władzy" na naszych oczach właśnie się dokonuje. Potwierdzają to też inni socjolodzy: Bart w "Netokracji" czy Castells w swoich publikacjach.
Książki Tofflera są dla mnie bardzo ważne. Zapoznałam się z nimi w latach 80-tych, dlatego mam świadomość ich wkładu w zrozumieniu świata, jego zakrętów historii i przemian, których implikacji nie wszyscy potrafili dostrzec z mojego pokolenia, Cywilizacja "fabryczna", a więc i tzw klasa robotnicza przestają istnieć.społeczeństwo inaczej się organizuje, co zmienia też i ludzi i ich priorytety.
"Zmiana władzy" przedstawia nową torię władzy społecznej (ekonomicznej) i jej relacje z WIEDZĄ, której znaczenie jest sprawą zasadniczą i pierwszoplanową we współczesnym świecie.To wiedza,...

Dawid Lesman | 2015-11-01
Przeczytana: 2011 rok