Kika z beskidzkiego lasu

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Kika z beskidzkiego lasu
83-71-80-976-X
edtta

Bohaterkami powieści są dwie siostry - Kika i Ewa. Ich rodzice postanawiają zamieszkać z całą rodziną w Beskidach. Kika przeżywa tam niezwykłe przygody. Odkrywa ślady kłusownika, który pustoszy okoliczne lasy. Wraz z grupką przyjaciół postanawia pomóc w schwytaniu przestępcy.

jabajbaj | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Miłe, lekkie i przyjemne czytadło - naprawdę ciekawa książka dla dzieci, w której również dorosły może się zagłębić. Dla mnie jednak z ciekawszych pozycji wśród nieco bardziej klasycznej, polskiej literatury dziecięcej :)

Klara | 2017-05-22

Świat tego lasu i tych przygód totalnie we mnie został, mam wrażenie jakbym śniła tę książkę, jakby mi się to przydarzyło (być może naprawdę potem mi się śniły te obrazy). Nocne eskapady bohaterki tropiącej kłusownika po ciemnym, ale białym od śniegu lesie, jej upór i odwaga, dylematy szkoła czy ratowanie zwierząt - wydawało się bliskie, takie, że można było tego dotknąć. No cóż, bardzo chciałam być Kiką i pewnie myślałam, że nią jestem. Do tego chyba zgrabna zagadka naprawdę kryminalna, możliwe, że pierwsza w moim czytelniczym życiu.

Sigurlilja | 2017-10-24
Kikaxfob | 2016-08-20