Dziennikarstwo internetowe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "EDUKACJA MEDIALNA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
media, internet, prasa, dziennikarstwo
poradniki
luneme

"Dziennikarstwo internetowe" z serii Edukacja medialna jest pierwszą na polskim rynku książką zawierającą usystematyzowane informacje o zasadach redagowania serwisów informacyjnych w nowym medium jakim jest internet. Szczegółowo omawia główne zasady zbierania wiadomości, wykorzystanie tradycyjnych nowych źródeł informacji, pisanie tekstów, wykorzystywanie materiałów multimedialnych, efektywne komponowanie serwisów internetowych, wykorzystanie czytelników (internautów) jako cennego źródła informacji i komentarzy. Autor fachowo i przystępnie opisuje specyfikę i siłę oddziaływania dziennikarstwa internetowego a także pułapki i zagrożenia tej nowej formy dziennikarstwa.

Leszek Olszański pracujacy w Krakowskiej Gazecie Wyborczej do końca 2005r. jak i w Nowym Dniu, prowadzi wykłady z zakresu dziennikarstwa internetowego w studium Dziennikarskim Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Edukacja medialna to seria publikacji skierowanych do studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej, nauk politycznych, kulturoznawstwa i socjologii, profesjonalistów pracujących w mediach drukowanych i elektronicznych, uczniów klas dziennikarskich.

Jacek Filipek | 2014-12-19
Na półkach: Dziennikarstwo, Przeczytane