Plaga

Okładka książki Plaga
Ewa Bogucka PudlisJean Ure Wydawnictwo: Novus Orbis Cykl: Plague 99 (tom 1) Seria: Seria z Latawcem literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Plague 99 (tom 1)
Seria z Latawcem
Plague 99 (1988, wt Plague, wt 1999)
Novus Orbis
1997-01-01
1997-01-01
Katarzyna Michalska
powieść plaga Londyn

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Fran, mimo początkowej niechęci, udaje się na miesięczny obóz przetrwania. W głuszy, z dala od wiadomości o świecie, z grupą rówieśników i wychowawcami spędza spokojne wakacje. Powrót do Londynu burzy dotychczasowe niewinne i beztroskie życie dziewczyny. Znany jej świat znika zaatakowany przez śmiercionośny wirus.

W drugim roku pandemii koronawirusa pozycja ta nabiera...

Wspaniała, wbiła mnie w fotel. Chętnie przeczytam jeszcze raz, by przekonać się, czy "dorosłymi oczami" odczuję ją tak samo mocno. Spotkałam się z opinią, że kogoś zdenerwował brak zakończenia. Cóż... "Plaga" ma drugą część zatytułowaną "Come Lucky April", która nie została przetłumaczona na język polski. Można ją jednak kupić w wersji papierowej lub na Kindla na...

Dobra, ale zdenerwował mnie BRAK ZAKOŃCZENIA!

Pamiętam, że była to jedna z pierwszych tego typu książek, jakie przeczytałam... Pisząc "tego typu" mam na myśli opowieści posiadające duszną, nieprzyjazną atmosferę, wprowadzające czytelnika w klimat niepewności i zwątpienia, a nawet lekkiej obawy związanej z kwestiami egzystencjalnymi: "Co by było, gdyby...?". Można powiedzieć, że książka Jean Ure stanowi dość płynne...

Realistyczna- nosząca znamiona koszmaru- historia o tym, co mogło się zdarzyć; opowieść o przyjaźni, lojalności, przetrwaniu.

bardzo zajmująca

Książkę przeczytałam bardzo dawno, ale pamiętam, ze na tamte czasy zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jest to świetny, a jednocześnie wstrząsający opis post apokaliptycznej przyszłości, w której główna bohaterka musi nauczyć się żyć na nowo.

Dość apokaliptyczna wersja Londynu wyludnionego w wyniku epidemi która powoduje wyludnienie miasta w którym tak naprawde pozostaje trójka dzieci które muszą sobie radzic z zastaną rzeczywistością. bardzo dobrze się czyta polecam.

• Z biblioteki
  • Z dzieciństwa
  • Młodzieżowe
  • 2010
  • Dla młodzieży i nie tylko

Dodaj cytat z książki Plaga