Plaga

Ewa Bogucka PudlisJean Ure Wydawnictwo: Novus Orbis Cykl: Plague 99 (tom 1) Seria: Seria z Latawcem literatura młodzieżowa
Plague 99 (1988, wt Plague, wt 1999)
Katarzyna Michalska
Novus Orbis
powieść plaga Londyn
Plague 99 (1988, wt Plague, wt 1999)
Plague 99 (tom 1)
literatura młodzieżowa
Katarzyna Michalska
Seria z Latawcem
powieść plaga Londyn

Wspaniała, wbiła mnie w fotel. Chętnie przeczytam jeszcze raz, by przekonać się, czy "dorosłymi oczami" odczuję ją tak samo mocno. Spotkałam się z opinią, że kogoś zdenerwował brak zakończenia. Cóż... "Plaga" ma drugą część zatytułowaną "Come Lucky April", która nie została przetłumaczona na język polski. Można ją jednak kupić w wersji papierowej lub na Kindla na...

Dobra, ale zdenerwował mnie BRAK ZAKOŃCZENIA!

Pamiętam, że była to jedna z pierwszych tego typu książek, jakie przeczytałam... Pisząc "tego typu" mam na myśli opowieści posiadające duszną, nieprzyjazną atmosferę, wprowadzające czytelnika w klimat niepewności i zwątpienia, a nawet lekkiej obawy związanej z kwestiami egzystencjalnymi: "Co by było, gdyby...?". Można powiedzieć, że książka Jean Ure stanowi dość płynne...

Realistyczna- nosząca znamiona koszmaru- historia o tym, co mogło się zdarzyć; opowieść o przyjaźni, lojalności, przetrwaniu.

bardzo zajmująca

Książkę przeczytałam bardzo dawno, ale pamiętam, ze na tamte czasy zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jest to świetny, a jednocześnie wstrząsający opis post apokaliptycznej przyszłości, w której główna bohaterka musi nauczyć się żyć na nowo.

Dość apokaliptyczna wersja Londynu wyludnionego w wyniku epidemi która powoduje wyludnienie miasta w którym tak naprawde pozostaje trójka dzieci które muszą sobie radzic z zastaną rzeczywistością. bardzo dobrze się czyta polecam.

Dyskusje

• Z biblioteki