Heartland (11). Szczera prawda

Okładka książki Heartland (11). Szczera prawda
Okładka książki Heartland (11). Szczera prawda
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Heartland (tom 11) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Donata Olejnik
konie przyjaźń

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

"Szczera prawda" to 11 tom serii Heartland.
Nielubiana przez Amy koleżanka - Ashley Grant niespodziewanie pojawia się w Heartlandzie, prosząc ją o przysługę. Amy zgadza się tylko ze względu na konia. Amy poznaję Ashley w innym świetle.
Przyjemna lektura, aczkolwiek w porównaniu do innych części fabuła mniej mnie wciągnęła.
7/10

"Szczera prawda" to 11 tom serii Heartland.
7/10

Do Heartlandu schroniska dla Koni gdzie zajmuje się Amy przyjeżdża Ashley Grant dziewczyna zwykle nie miła, złośliwa i opryskliwa dla Amy chce żeby wyleczyła jej konia Magika, który bierze udział w konkursach konnych jest wspaniałym, wyjątkowym skoczkiem.
Amy nie lubi Ashley podejrzewa ją o coś rywalizują między sobą.
Dostarczyła mi wzruszeń, emocji pozytywnych najlepsza z całej serii przecudna książka nie mogłam się od niej oderwać.
Był też koń Bokser, który bał się bardzo Amy pomogła mu, uratowała go.
Jest dobrą, pomocną dziewczyną spieszy z pomocy zawsze gdy jakiś koń bardzo cierpi, pokrzywdzony jest.
Kocham Konie jestem pasjonatką tych zwierząt bardzo kocham zwierzęta!!!
Wzruszająca, ciepła i urocza książka polubiłam całą serię!!!

Amy nie lubi Ashley podejrzewa ją o coś rywalizują między sobą.
Dostarczyła mi wzruszeń, emocji pozytywnych najlepsza z...

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii! A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką! Polecam !

Świetna seria ;) Polecam

Świetna seria ;) Polecam

Ta książka pomaga( według mnie) spojrzeć pod innym katem na osobę typu Ashley. Amy zobaczyła w niej nowe wcielenie i zrozumiała że Ashley też potrafi kochać konie. Choć dość dawno czytałam tą książkę to NA zawsze pozostanie mi w pamięci

Czy chłodna osoba potrafi przejrzeć na oczy i w kryzysowych chwilach poprosić o pomoc swoich... wrogów? Tak tym razem musiała postąpić Ashley Grant. Jednak czy Amy pamiętając o wszystkich przykrościach jakie sprawiła jej rywalka będzie potrafiła schować dumę i pomóc? I czy Ashley na skutek tego zmieni swoje postępowanie? Przekonajcie się sami.

Książka ta trafiła do mnie w dość nietypowy sposób . Byłam z synem w antykwariacie bo szukałam książki dla siebie , syn zobaczył na regale książkę z cyklu Heartland i koniecznie chciał ją dostać bo zobaczył konia na okładce bo jest on wielbicielem koni . Ponieważ główną tematyką tej książki były konie postanowiłam ją nabyć i tak oto syn stała się szczęśliwym nabywcą dwóch części powieści z serii Heartland ( bo niestety więcej pani nie miała ) .
Postanowiłam że pomimo to raczej powieść młodzieżowa sama też ją przeczytam . Książka okazała się bardzo ciekawa , pozwala szarym ludziom którzy podziwiają konie tylko na odległość dowiedzieć się jak niezwykłe to zwierzęta i ile trzeba włożyć pracy czasu serca aby zająć się odpowiednio końmi jak dużą trzeba mieć rozległą wiedzę na temat tych niezwykłych zwierząt .
Książkę tom czyta się szybko łatwo i przyjemnie , coś w sam raz na przeczytanie w przerwie pomiędzy domowymi obowiązkami lub wieczór . Naprawdę polecam czytelnikom małym i dużym .

Książkę szybko się czyta , jest wciągająca. Autorka próbuje wpleść w fabułę wątki psychologiczne (co prawda bardzo płytkie ale ok, przyznaję - dla nastolatek może to być przydatna i ciekawa sprawa). Niestety, opowieści o koniach, zawodach i całej reszcie wyssane z palca - autorka albo kompletnie nie zna się na jeździectwie, albo upraszcza sprawę lekceważąc wiedzę czytelnika. Nie powinno się tego robić nawet wtedy, gdy książka kierowana jest głównie do młodzieży.

Rewelacyjna fabuła. Autorka w poruszający sposób opowiada o problemach i codzienności Amy. Myślę, że może dać ona do myślenia wiele współczesnym nastolatkom.

5-7 kwietnia 2021r.

5-7 kwietnia 2021r.