Dziewczyna i wilk

Les Orphelins du Grand Nord
83-600-2200-3
przygoda, proza
faffey

Allie ma piętnaście lat i jest sierotą. Po tragicznej śmierci rodziców zamyka się we własnym świecie: wśród rozległych przestrzeni Kanady. Aż do spotkania z małą, wystraszoną, włochata kulką: wilczkiem, który stracił matkę... W tym samym czasie zaczyna się historia miłości. Kto kogo nauczy, jak być wolnym? W sercu dzikiego świata Allie nie jest sama, otaczają ją ludzie, którzy ją kochają....

W sercu dzikiego świata Allie nie jest sama, otaczają ją ludzie, którzy ją kochają. Wśród nich pojawia się Mathieu, młody przystojny Francuz, który stara się do Allie zbliżyć oraz poznać i zrozumieć jej świat. Świat Allie to świat wilków, zamarzniętych przestrzeni, gór i bezkresnego horyzontu, gdzie nic nie dzieje się przypadkowo, a wszystko ma swoje miejsce.

Caroline | 2013-10-19
Przeczytana: 06 maja 2010

Po książkę sięgnęłam z powodu tytułu, który bardzo mi się spodobał. Prosty i przejrzysty. Dalej przeczytałam opis z tyłu.

I już wiedziałam ,że to książka dokładnie dla mnie.

Allie jest sierotą. Jej największym przyjacielem jest wilk, dlatego spędza z nim coraz więcej czasu jednocześnie izolując się od ludzi.
Wie jednak ,że prędzej czy później jej towarzysz musi wrócić do życia na wolności. Dlatego stara się go coraz bardziej do tego przystosować. W zimie chodzi z nim na spacery po kanadyjskich lasach.
W końcu wilk usamodzielnia się i zaczyna nowe życie. To tylko jeden z wątków tej ciekawej książki. Poza nim istnieje jeszcze miłosny (bardzo wciągający) i obyczajowy (identycznie).

Utwór jest przeznaczony głównie dla młodzieży, a to z powodu problemów młodej dziewczyny. Jednak ja uważam ,ze nadaje się dla absolutnie każdego.

Mam nadzieję, że wzruszy wiele osób , tak jak i mnie.
Gorąco polecam !

madziusia | 2011-09-21
Przeczytana: 2011 rok

Piętnastoletnia Allie jest sierotą. Otoczona przez kochających ją bliskich, wybiera obcowanie z niezwykle inteligentnym i lojalnym wilkiem, na łonie natury. "Dziewczyna i wilk" to bardzo mądra książka opisująca w ciekawy sposób przyjaźń między dziewczyną a dorastającym wciąż wilkiem.
Książka pochodzi z serii dla wrażliwych i rzeczywiście taką jest. Powieść kierowana jest głównie do młodzieży, ale spodobać się może również dorosłemu czytelnikowi.

marcia | 2012-09-11
Przeczytana: 11 września 2012

Jak to jest znać mowę, zwyczaje i zachowanie wilków? Co sprawia, że można czuć się w towarzystwie tych wspaniałych zwierząt bardziej komfortowo po prostu lepiej niż w towarzystwie człowieka?
Piętnastoletnia sierota Aurelia doskonale to wie i w pełni akceptuje fakt iż woli wilki, które są lojalne, inteligentne, potężne, wolne i na prawdę piękne od podłego rodzaju ludzkiego.
Wspaniała historia mówiąca nam, że życie jest ciężkie i trzeba nieustannie walczyć w nim o przetrwanie, o tym iż ogromna tragedia może spotkać zarówno człowieka jak i zwierzę.
Na koniec dodam jeszcze, że pod koniec płakałam i jestem bardzo zadowolona z przeczytania tej książki, dlatego, że uświadomiłam sobie iż moje życie nie jest takie straszne.
Gorąco polecam, ponieważ jest to piękna powieść i to nie tylko dla osób wrażliwych jak napisane jest na okładce lecz dla każdego gotowego poznać smutną historię młodej sieroty.

PannaRoman | 2011-05-11
Przeczytana: 2006 rok

Czytałam po nocach...
A nawet powtórzyłam tę lekturę dwukrotnie i za każdym razem wzbudzała we mnie wielkie emocje. Choć z trudem przychodzi mi wzruszenie, to przy tej książce płakałam zawsze.
Ewidentnie seria dla wrażliwych.

Ginger | 2012-08-02
Przeczytana: 2011 rok

Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam, na pewno w przyszłości do niej wrócę ;] Inna od wszystkich, przynajmniej jeszcze nie miałam przyjemności spotkać takiej :) Zdecydowanie polecam!

Paulina | 2013-07-31
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Piękna książka. Wspaniale napisana historia młodej dziewczynki i wilka.
Którzy szukają zrozumienia i miłości. Dla osób wrażliwych.

Porshia | 2011-09-10

Jak dla mnie wspaniała.

Faustyna Jasek | 2014-03-09
Przeczytana: styczeń 2014

Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Byłam zachwycona tym, jak Elina pisała opisy przyrody. Samotna dziewczyna, wilk i historia miłości - idealny zestaw na napisanie książki dla wrażliwych i nie tylko. Piękna powieść zwłaszcza, że napisała to osoba w tak młodym wieku...

Zuza | 2012-07-16

Niesamowita książka! Uroku jej dodało także to,że kocham wilki!

Nayeli | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Książka przepiękna i bardzo wzruszająca. Dawno nie czytałam powieści, która doprowadziła mnie do łez. Polecam osobą, które lubią książki przedstawiające silne więzi między ludźmi a zwierzętami.