Letnia przygoda

2012-08-02
2012-08-02
Iwona Żółtowska
lato przygoda nastolatki

Młodzieżowa choć nie do końca. Jak dla mnie za bardzo przewidywalna i za słodka. Zdecydowanie za słodko romantyczna... :/ Czytałam ja może dwa lata temu i byłam zachwycona, teraz, no cóż, zdecydowanie wolę Baśniobór :D

Moja ocena jest taka, a nie inna, ponieważ moim zdaniem książka nie zakończyła się zbyt ambitnie, tak można ująć. Zapowiadało się, że na końcu stanie się coś nieprawdopodobnego, a zamiast tego dostałam tylko miłość na odległość i the end z przyjaźnią między dwoma dziewczynami - to z tego wszystkiego było najgorsze.

Książka opowiada o przyjaciółkach, które wyjeżdżają do Francji na wakacje. Samantha miała o wiele bardziej rozbujane życie towarzyskie niż jej przyjaciółka. Na wakacjach jednak role przyjaciółek się zmieniają.
Samantha po przyjeździe z Francji zostaje rozsądniejszą dziewczyną i do tego zakochaną. Przyjaźń między dziewczętami się załamuje, niestety książka kończy się na tym, że są pokłócone.
Liczyłam na inne zakończenie, muszę stwierdzić, że jestem trochę rozczarowana. Jednak Pisarka tak chciała, więc pozostańmy wierni jej wyborom.

Myślę, że jest to fajna lektura i przyjemna w czytaniu. W sam raz na zimę, gdy po lecie pozostają jedynie wspomnienia...

Lekka i niezobowiązująca historia opowiadająca o dwóch przyjaciółkach, która zmieniają się pod wpływem wakacyjnego wyjazdu do Francji.
Książkę przeczytałam szybko, ale bynajmniej nie z tego powodu, że bardzo mi się podobała. Po prostu chciałam ją szybko skończyć. Prostota przekazu nie zaskoczyła mnie, bo właśnie tego się spodziewałam. Szkoda tylko, że w utworze zabrakło jakichś zagadek. Gdy wszystko jest podane wprost, tekst zaczyna nużyć.

Trochę irytująca główna bohaterka zepsuła całość.Pomysł był fajny,ale można go było obrobić lepiej.Jednak niektóre fragmenty przywoływały prawdziwe emocje.Zakończenie było bardzo realistyczne,co jest plusem,bo bardzo wpasowuje się w fabułę.
Polecam jako lekką lekturę na chwilę relaksu-dla fanów obyczajówki!

Polecam jako lekką lekturę na chwilę relaksu-dla fanów obyczajówki!

Długo szukałam tej książki, więc gdy ją znalazłam od razu zabrałam się do czytania, nie zawiodłam się.
Najlepsze przyjaciółki Samatha i Rachel, wyjeżdżają na wakacje do Francji w ramach międzynarodowej wymiany. Główna bohaterka Samatha myśli o wakacyjnej miłości. Dotąd znana imprezowiczka, zamienia się w spokojną dziewczynę, która nie potrafi zagadać do chłopaka jak kiedyś. Za to Rachel dotąd szara myszka, poznaje chłopaka za chłopakiem. Ta nieoczekiwana zamiana ról, owocuje kłótniami i nieporozumieniami wśród przyjaciółek.
Wiele ciekawych przygód i wciągający styl pisania bardzo mi się spodobał. Bardzo fajna książka, którą zapamiętam na dłużej.

Książka jest całkiem ok, jednak nie wiadomo czy przyjaciółki się pogodzą czy też nie.

polecam :)

polecam :)

Bardzo mi się podoba ta książka ;) Jest bardzo interesująca i wciągająca. Przyciągają mnie romantyczne sceny... Nie mam żadnych uwag :D

• Biblioteka
  • Have
  • 🏠 Posiadam
  • Biblioteka główna

Dodaj cytat z książki Letnia przygoda