Letnia przygoda

Wydawnictwo: Akapit Press
978-83-62955-59-6
Babi

Nowe doswiadczenia, nowi przyjaciele, nowe zauroczenia... Wyluzowana, popularna imprezowiczka Samatha oraz jej najlepsza przyjaciółka Rachel, asekurantka i szara myszka, jadą na wakacje do Francji. Do tej pory wszystko robiły razem, ale teraz sprawy przybierają zupełnie inny obrót. Następuje nieoczekiwana zamiana ról. Czy ich przyjaźń przetrwa to burzliwe lato?

FairytaleePrincess | 2012-12-07

Twórczość Kate Le Vann po raz pierwszy poznałam jakieś dwa lata temu, gdy natknęłam się na książkę "Wszystko, co wiem o miłości". Strasznie mi się ona spodobała, więc postanowiłam sięgnąć po następne jej powieści. I tak oto w moich rękach znalazły się "W pogoni za marzeniem" i "Zakochana Tessa", które uwielbiam. Po przeczytaniu tych książek z niecierpliwością czekałam na następną książkę Kate le Vann wydaną w Polsce. Gdy pewnego dnia zobaczyłam "Letnią przygodę" na Lubimy Czytać od razu dodałam ją do "Chcę przeczytać". Los chciał, że dostałam ją w łapki szybciej niż przypuszczałam.
W tej historii autorka przedstawia nam dwie przyjaciółki przebojową i wyluzowaną flirciarę Samanthę, oraz jej cichą i dojrzałą Rachel. Pewnego lata Samantha i Rachel jadą na wymianę do Francji. To lato zmieni je obie, tylko czy dziewczyny utrzymają przyjaźń mimo zmian?
Tego dowiecie się czytając tą książkę.
A moje wrażenie, po przeczytaniu? Jestem rozczarowana. Kate le Vann była jedną z moich...

Czarny_Turmalin | 2014-06-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 06 maja 2014

Lekka i niezobowiązująca historia opowiadająca o dwóch przyjaciółkach, która zmieniają się pod wpływem wakacyjnego wyjazdu do Francji.
Książkę przeczytałam szybko, ale bynajmniej nie z tego powodu, że bardzo mi się podobała. Po prostu chciałam ją szybko skończyć. Prostota przekazu nie zaskoczyła mnie, bo właśnie tego się spodziewałam. Szkoda tylko, że w utworze zabrakło jakichś zagadek. Gdy wszystko jest podane wprost, tekst zaczyna nużyć.

kamyk576 | 2014-05-02

polecam :)

Miśka | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Długo szukałam tej książki, więc gdy ją znalazłam od razu zabrałam się do czytania, nie zawiodłam się.
Najlepsze przyjaciółki Samatha i Rachel, wyjeżdżają na wakacje do Francji w ramach międzynarodowej wymiany. Główna bohaterka Samatha myśli o wakacyjnej miłości. Dotąd znana imprezowiczka, zamienia się w spokojną dziewczynę, która nie potrafi zagadać do chłopaka jak kiedyś. Za to Rachel dotąd szara myszka, poznaje chłopaka za chłopakiem. Ta nieoczekiwana zamiana ról, owocuje kłótniami i nieporozumieniami wśród przyjaciółek.
Wiele ciekawych przygód i wciągający styl pisania bardzo mi się spodobał. Bardzo fajna książka, którą zapamiętam na dłużej.

witcherrie | 2014-03-04

Książka jest całkiem ok, jednak nie wiadomo czy przyjaciółki się pogodzą czy też nie.

Czytajka | 2015-09-12
Na półkach: Przeczytane, 5/10

Młodzieżowa choć nie do końca. Jak dla mnie za bardzo przewidywalna i za słodka. Zdecydowanie za słodko romantyczna... :/ Czytałam ja może dwa lata temu i byłam zachwycona, teraz, no cóż, zdecydowanie wolę Baśniobór :D

Dziami | 2015-01-05
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Moja ocena jest taka, a nie inna, ponieważ moim zdaniem książka nie zakończyła się zbyt ambitnie, tak można ująć. Zapowiadało się, że na końcu stanie się coś nieprawdopodobnego, a zamiast tego dostałam tylko miłość na odległość i the end z przyjaźnią między dwoma dziewczynami - to z tego wszystkiego było najgorsze.

Kiszka175 | 2014-12-16
Przeczytana: grudzień 2014

Książka opowiada o przyjaciółkach, które wyjeżdżają do Francji na wakacje. Samantha miała o wiele bardziej rozbujane życie towarzyskie niż jej przyjaciółka. Na wakacjach jednak role przyjaciółek się zmieniają.
Samantha po przyjeździe z Francji zostaje rozsądniejszą dziewczyną i do tego zakochaną. Przyjaźń między dziewczętami się załamuje, niestety książka kończy się na tym, że są pokłócone.
Liczyłam na inne zakończenie, muszę stwierdzić, że jestem trochę rozczarowana. Jednak Pisarka tak chciała, więc pozostańmy wierni jej wyborom.

ZaczytanaOptymistka | 2014-04-27

Trochę irytująca główna bohaterka zepsuła całość.Pomysł był fajny,ale można go było obrobić lepiej.Jednak niektóre fragmenty przywoływały prawdziwe emocje.Zakończenie było bardzo realistyczne,co jest plusem,bo bardzo wpasowuje się w fabułę.
Polecam jako lekką lekturę na chwilę relaksu-dla fanów obyczajówki!

Nani Blue | 2014-01-23

Typowa o zakochanej dziewczynce, nie rewelacja, ale miło się czyta.