Slan

Alfred Elton van Vogt Wydawnictwo: ALFA Seria: Biblioteka Fantastyki fantastyka, fantasy, science fiction
Stanisław Plebański
ALFA
slan science fiction
fantastyka, fantasy, science fiction
Stanisław Plebański
Biblioteka Fantastyki
slan science fiction

Powieść wydana w 1946 roku i jak na tamte czasy dosyć odkrywcza, napisana w bardzo nowoczesny sposób, nie da się poznać, że jest tak stara. Historia opowiada o mutantach jak i dlaczego powstali, bohaterem jest młody chłopak, który musi szybko urosnąć i uratować swój świat. Powieść jest napisana w oszczędny sposób jeśli idzie o emocje, jest poprowadzona po mistrzowsku z...

Kawał porządnego sci-fi - momentami skłaniającego się nawet w kierunku hard sci-fi. Pomimo upłynięcia przeszło 70 lat od daty wydania nadal robi wrażenie na czytelniku.
Książka, koło której każdy koneser klimatów sci-fi nie powinien przejść obojętnie.
Polecam!

Super! Tak sie wtedy wczulem, ze naprawde mu wspolczulem. Umial mnie "porwac"

Przeczytałem z musu(dosłownie) kilkadziesiąt stron. Myślałem, że może w trakcie się jakoś powiedzmy rozkręci, ale nie. Tak się właśnie nie stało. Czuję rozczarowanie i daję jedną gwiazdkę. Szkoda, miałem nadzieję, na ciekawą pozycję.

Opisany świat nawet ciekawy, ale styl powoduje, że źle się czyta.

Książka ta podobała mi się pod względem stworzonej przez autora rzeczywistości i rasy jaką zaludnił świat przyszłości. Zadziwiająco spójny jest też obraz i opis całej techniki, jaką posługują się bohaterowie i to przydaje sporo realizmu opowieści.
A do głównych minusów jak dla mnie zaliczyć można rzecz kluczową, tj. fabułę. Wrażenie jest takie, jakby opisany był powyrywany...

Czytałem ją dwa razy, pierwszy raz jako dwudziestolatek i drugi , już jako dziadek (dwojga wnucząt). Za każdym razem z wielkim zainteresowaniem. Ta powieść ma to coś w sobie co wciąga jak rzeka, do tego ten niesamowity efekt - napisana w 1946 świetnie się czyta w 2013 czyli prawie 70 lat później ... Masakra, ocena może być tylko jedna 6/6

Klasyka, czuje się, że to stara książka.

• Fantastyka
  • Science Fiction