Jak polubić mumię

Okładka książki Jak polubić mumię Tom B. Stone
Okładka książki Jak polubić mumię
Tom B. Stone Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Szkoła przy cmentarzu (tom 16) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Szkoła przy cmentarzu (tom 16)
Don't tell mummy
Da Capo
1997-01-01
1997-01-01
Ewa Mikina
cmentarz horror humor

Książka Szkoła przy cmentarzu są ciekawymi powieściami z pogranicza grozy lub opowieści z dreszczykiem dla młodego czytelnika. Chętnie sięgam po nie, przy których bawię się dobrze podczas czytania. Jak polubić mumię jest kolejną pozycją z cyklu zapowiadającą się ciekawie i z lekkim dreszczem jaki miałem ochotę tutaj znaleźć.

Książka Jak polubić mumię opowiada historie Parka jednego z uczniów Szkoły przy cmentarzu, który wraz z wycieczką wyrusza do muzeum archeologicznego. Już od pierwszych stron wciąga fabuła i przyjemnie zaczyna się czytać. Przygody bohatera w muzeum jak można przypuszczać będą upiorne i niezwykle ciekawe. W przypadku cyklu Szkoły przy cmentarzu można spodziewać się po niej wszystkiego. Uczniowie szkoły przywykli do przerażających zdarzeń i atmosfery niepokoju jaką występuje. Potęguje go nieopodal położony cmentarz i niewyjaśnione wydarzenia w jakich najczęściej biorą udział. Do tego kadra wygląda czasami jak z horroru jak demoniczna pani dyrektor, Piwniczny Bart lub zastępca dyrektora. W kolejnej odsłonie zostajemy zabrani na wycieczkę do muzeum, w którym zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Bohater uwikłany w niepokojące zdarzenia musi sobie poradzić i odkryć prawdę dlaczego tak dzieje się. Fabuła zaczyna się zwyczajnie i nic nie wskazuje, ze będzie następna opowieść z dreszczykiem. Później wkradanie się czegoś strasznego w przygody bohatera i przedziwne sytuacje przynoszą grozę jaką znalazłem w czasie czytania. Stawiając na klimat i czasami na lekkie podejście z dozą czarnego humoru spotykanego w tym przypadku. Autor czerpie z historii o mumiach tworząc wciągającą i lekką opowieść grozy dla młodego czytelnika. Doprawiając specyficznym humorem fabuła na tym zyskuje bardzo dużo. Kolejna pozycja nie dziejąca się w szkole, ale podczas tym razem wycieczki szkolnej jest dobrze napisana, w ciekawy sposób i wciąga od samego początku. Nie brakuje we wszystkim czasami klimatu niepokoju i atmosfery z dreszczykiem w czasie przygód jakie przezywa bohater. Autor kieruje swoją książkę do młodych czytelników, ale nawet starszy znajdzie tutaj coś dla siebie. W każdym razie można przyjemnie i miło bawić się przy niej w czasie czytania. Bohaterowie spotykani na kartach książki zostali dobrze nakreśleni i wypadają ciekawie. Mają szkolne problemy, własne kłopoty i przeżywają wiele zadziwiających przygód. Tak samo było tutaj podczas wycieczki szkolnej do muzeum. Relacje między nimi zostały przedstawione dobrze z pewną dozą humoru i zabawnych momentów pomieszanych z niepokojącymi wydarzeniami jakie ich dotykają. Zakończenie spodobało mi się, bo wyjaśnienie wszystkiego było przyjemne, lekko podane i z dreszczykiem.

Książka Jak polubić mumię jest opowieścią z dreszczykiem z pewną dozą humoru i niezwykłych wydarzeń w jakich uczestniczy bohater. Przyjemna powieść dla młodszego czytelnika z pogranicza grozy, fantastycznych przygód i ciekawego podejścia do mumii podanego zamiast w mroczny sposób bardziej lajtowo. Akcja szybko została poprowadzona i wiele dzieje się podczas czytania. Dlatego nie ma nudy i wciągnęła mnie historia. Wydarzenia toczą się żwawo do przodu bez zatrzymywania i miło spędziłem z książką czas. Kolejna odsłona z cyklu Szkoły przy cmentarzu okazała się przyjemną, z dreszczykiem z lekkim humorem potraktowaną opowieścią, którą czyta się szybko i wciągająco. Nie zawiodłem się i miło spędziłem z nią czas jaki nie dłużył mi się w czasie czytania. Autor stworzył ciekawą i ze zwrotami akcji historie jaką pochłonąłem w szybkim tempie. Jak polubić mumie jest ciekawą pozycją z cyklu, do której wróciłem ponownie przeżywając wiele przygód po drodze. Skierowane do młodego czytelnika nadal bawią, wciągają i przyjemnie czytają się. Na pewno jeszcze nie raz sięgnę po książki z cyklu Szkoła przy cmentarzu mając nadzieje na dobrą zabawę i dreszczyk w czasie czytania.

Książka Jak polubić mumię opowiada historie...

Kolejna książka dorwana w antykwariacie za kilka zł :)
Oczywiście znów wróciły wspomnienia z czasów dzieciństwa i znowu naprawdę świetnie się bawiłam podczas czytania. Polecam;)

Kolejna książka dorwana w antykwariacie za kilka zł :)

Niewątpliwie tej książce zawdzięczam mój pęd do czytania jako pierwszej, po którą sięgnęłam z własnej nieprzymuszonej woli mając niespełna 12 lat. Ogromny sentyment do całej serii budzi pozytywne emocje na widok samej okładki. Ocena nie do końca obiektywna z racji lat, które upłynęły odkąd ją przeczytałam, a minęło ich spooro, jednak pozytywne wspomnienia z nią związane zachęcają mnie do stwierdzenia, że Twoje dziecko powinno to przeczytać. Cała seria jest warta zakupienia podłożenia dzieciakowi pod poduchę.

trochę horror i nie tylko

trochę horror i nie tylko

Ta książka podoba mi się tak jak większość tych książek!

Ta książka podoba mi się tak jak większość tych książek!

Takie wycieczki po muzeum to ja też bym chciała mieć. Z efektami specjalnymi. Prawie jak "Noc w muzeum" tylko wersja troszkę okrojona.
Ach te poczucie humoru mumii xD.
Polecam gorąco!

Ach te poczucie humoru mumii xD.
Polecam gorąco!

bardzo dawno ją czytałam. pamiętam ,że nie mogłam się od niej oderwać .Polecam

bardzo dawno ją czytałam. pamiętam ,że nie mogłam się od niej oderwać .Polecam

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Młodzieżowe
  • Groza
  • Horror

Dodaj cytat z książki Jak polubić mumię