Krew potwora. Zdjęcie przepowie ci śmierć.

Tłumaczenie: Marcin Stopa, Joanna Kopel
Cykl: Gęsia skórka (tom 3-4)
Wydawnictwo: Świat Książki
Monster blood. Say cheese and die!
horror, młodzież, gęsia skórka

Krew potwora: „Nagle, ku przerażeniu chłopca, pies wspiął się na tylne łapy, podniósł głowę ku niebu i wydał rozdzierający dźwięk. Nie był to skowyt psa lecz potwora. W tym samym momencie pies zaczął się zmieniać. Czoło zrobiło się bardziej wypukłe, wkrótce zniknęły pod nim zogromniałe ślepia. Z otwartego pyska wysunęły się kły. - To potwór! Potwór! - krzyknął Evan... i obudził się.” Zdjęcie...

Krew potwora:
Nie był to skowyt psa lecz potwora.
- To potwór! Potwór! - krzyknął Evan... i obudził się.”

Zdjęcie przepowie ci śmierć:
„Doktor Fredericks zrobił krok w stronę Shari.
Widząc, że dziewczynka wymierzyła w niego obiektyw aparatu, rzucił się na nią z szaleństwem w oczach.
Szarpanina trwała kilka sekund.
Nagle błysnął flesz!
- Nie! Błagam, nie rób tego! - krzyknął przerażony mężczyzna.”

Magdalena | 2015-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Oba opowiadanka oglądałam kiedyś. Jednak oba są milion razy lepsze jako czytane niż oglądane. Obie równie mocno trzymają w napięciu i nie pozwalają się oderwać od ich czytania.
Krew potwora. Nieźle iść do ciotki, której się nigdy nie widziało i jeszcze uwolnić ją od uroku, dzięki zabawce, którą koteczek przeklął.
Zdjęcie przepowie Ci śmierć. To też trzyma w niezłym napięciu. Bierzesz aparat, robić zdjęcie, a tu co? Niespodzianka. Albo łamiesz nogę, albo jeszcze gorzej. Taka nauczka dla niegrzecznych dzieci, że nie bierze się cudzych rzeczy xD.
Polecam gorąco!

ZARAZA | 2012-04-10
Przeczytana: 2009 rok

Fajna, lekka, choć nie moje ulubione opowiadania z tej serii :) Dla młodszych czytelników :) chociaż dla staruszków też :) tak dla odprężenia :)

Bagienka | 2013-02-27
Przeczytana: 2001 rok

Książka z dreszczykiem dla młodzieży.
Może lekko przestraszyć, chociaż niekoniecznie ;)

kiniamala | 2014-05-28

Co prawda czytana dawno temu, ale do dziś mi się dobrze kojarzy. Fajne opowiadanka dla młodszych, szczególnie tych co lubią trochę dreszczyku.

Natalia | 2012-04-28

Kiedy byłam młodsza uwielbiałam ten serial! :-) Strasznie się go bałam :) Dopiero kiedy byłam starsza, sięgnęłam po książki ponieważ Gęsią Skórkę ściągnęli z anteny a ja zatęskniłam za tymi historiami :)

bloodmary | 2011-12-12

Czytałam wiele ksiażek z tej serii jako dziecko. Wszystkie podobały mi się. Opisywały fajne straaaaszne historie ;)

SoOllie | 2011-04-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Nie jest to jakiś horror, ale trzyma w napięciu. Czyta się ją jednym tchem. :)

Daria | 2013-08-20

książka z dzieciństwa, ma swoje miejsce na mojej półce :)

SillyGirl | 2010-08-09

Świetna książka.