Czterysta miliardów gwiazd

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Four hundred billion stars
Czterysta, miliardów, gwiazd
dona

Dorothy Yoshida jest astronomem obdarzonym szczególnymi zdolnościami telepatycznymi. To z ich powodu zostaje wysłana na maleńką, do niedawna nic nie znaczacą planetę, która krąży wokół czerwonego karła. Ma zbadać budzącą się obcą formę życia. Czy zadziwiające istoty mogą być w jakikolwiek sposób powiązane z wrogiem, z którym walczy Federacja ? Czy są prymitywną, niewartą badań cywilizacją, a może okażą się inteligencją znacznie przewyższającą ludzi ?

byłem_fprefectem | 2012-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

W zasadzie niegroźnej Douglas Adams opisał życie na planecie Bartledan. Jedną z ciekawostek owego świata były książki. Mówiły o życiu jakiegoś człowieka i kończyły się po stu tysiącach słów. Każda książka kończyła się po stu tysiącach słów w zupełnie nieoczekiwanym momencie, ot tak. Chyba jedna z tych książek została wydana na naszej Ziemi. Co prawda nie policzyłem ile ma słów, ale opowiada pewną historię i kończy się właściwie nic nie opowiedziawszy.

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2012/08/czterysta-miliardow-autobusy-i-tramwaje.html

dave | 2014-06-14

Strasznie dziwna książka. Intrygujący początek, następnie nudne rozwinięcie, a na koniec - rozczarowanie. Przeczytałem tę książkę tylko dlatego, że chciałem wiedzieć, jak to się skończy. Niestety się zawiodłem. Na szczęście okładka ładna.

Piotr | 2015-09-22
Na półkach: Kindle, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

głowna bohaterka lekko antypatyczna, ale pomysł na opis kontaktu ludzi z nieznanym bardzo dobry

Sylwester Bisko | 2014-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2014