Język polski - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-456-3

Jest to pierwsza część propozycji do wykorzystania przez nauczycieli nauczania zintegrowanego w klasach I-III. Autorka przedstawiła swoje pomysły różnych zabaw i gier dydaktycznych, konkursów, zadań, ćwiczeń pisemnych i ustnych, zgadywanek itp. Wszystkie z nich zostały sprawdzone w praktyce. Zawierają one treści związane z językiem polskim. Mają one na celu zainspirowanie dzieci do nauki i...

Mają one na celu zainspirowanie dzieci do nauki i pracy, jak również wdrażanie ich do samodzielności, odpowiedzialności, koncentracji uwagi, umiejętności współpracy w grupie. Rozwijają one umiejętność wypowiadania się, budowania zdań, czytania krótszych i dłuższych tekstów, pisania. Uczą, utrwalają i sprawdzają wiedzę ortograficzną i gramatyczną.

Zadania zawarte w tej książce aktywizują dzieci podczas zajęć, mobilizują i inspirują do działania, przez co dają większe możliwości do wykazania się dotychczasową wiedzą i umiejętnościami. Ułożone są one podobnie jak zakres wiadomości i umiejętności w poszczególnych klasach, począwszy od pierwszej. Książka zawiera przydatne pomoce: kartoniki z literkami, sylabami, wyrazami i obrazkami.

kiniaa_zak | 2015-05-20
Przeczytana: 19 maja 2015

To była ostatnia książka z serii "160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III", która pozostała mi do przeczytania. W książkach tych ogólnie podoba mi się to, iż są bardzo praktyczne. Znajdziemy w nich dużo pomysłów na często niestandardowe ćwiczenia, które utrwalają nowe wiadomości poprzez zabawę. Nie są one jednak nijak poukładane, zauważyłam, że czasami się powtarzają, w sensie konwencja ćwiczenia taka sama, tylko przykłady inne. Na przeczytanie tych książek miałam na szczęście dużo czasu, z każdej wypisałam sobie po kilkadziesiąt pomysłów i poukładałam tworząc swoją własną spójną bazę. Tak niewiele potrzeba, by nauka sprawiała dzieciom prawdziwą radość. Polecam te pozycje, bo naprawdę można się zainspirować. Ja sama natomiast już sięgnęłam po kolejną pozycję pani Jadwigi Stasicy, to musi być niesamowita nauczycielka! Polecam te lektury wszystkim wiążącym swą przyszłość z nauczaniem.

fervently | 2012-04-18
Na półkach: 2013, Przeczytane