Lulu na moście

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Lulu on the bridge
83-86743-72-7
pablo

Lulu na moście jest kolejnym po Dymie i Brooklyn Boogie scenariuszem filmowym Paula Austera. Opowieść ma cechy kryminału metafizycznego, ale jego akcja została osadzona w realiach wielonarodowościowego Nowego Jorku i Dublina lat dziewięćdziesiątych. Zawiera obecne we wcześniejszych dziełach autora motywy i postacie, inaczej jednak nazwane i skonfigurowane. Auster przedstawia własną, oryginalną wersję dramatu Puszka Pandory Franka Wedekinda czy choćby opery Lulu Albana Berga. Wydarzenia w nowojorskim klubie jazzowym, mieszkaniach artystów na Manhattanie czy tajemniczych pomieszczeniach Brooklynu otacza atmosfera niepewności, dziwności i zaskoczeń.

Sula | 2016-04-20
Cortonka | 2016-03-18