Magia Recluce

Cykl: Saga Recluce (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
The Magic Of Recluce
837120633X
powieść amerykańska
dona

Pierwszy tom cyklu fantasy o czarnych - i dobrych - magach z wyspy Recluce. Każdy z tomów można czytać jak osobną powieść. Akcja każdego z nich dzieje się w tym samym świecie, ale w innym przedziale czasowym. Bohaterowie jednego tomu stają się tymi samymi postaciami legendarnymi w innym. W świecie tym toczy się walka dobra ze złem, a jedyną ostoją tego pierwszego jest Recluce - siedziba czarnych magów. Co roku kilkoro, nie mogących dojść ze sobą do ładu adeptów magii, wyrusza by wykonać zadanie na kontynencie i przy okazji dowiedzieć się, czego właściwie chcą od życia - a wszystko po to, by ich magia nie zaszkodziła wyspie. Magia Recluce to historia wyprawy jednej z takich grup.

wiejskifilozof | 2016-08-23

Bardzo pozytywnie odnoszę się do tej książki.Przyznam,że znalazłem ją w bibliotece,wręcz przypadkowo.
Taka sobie stała biedulka nikt,nie brał to ja to zrobiłem.
Przeczytałem i naprawdę wciągnęło.
Może tu nie ma smoków,olbrzymów czy trolli.
Ale,jest dużo wypraw.Bardzo one mi się podobały,bo ładnie opisane są miejsca.
Samej magii jest tak średnio.Według mnie,powinno być ciut więcej.
Mimo,to książka fajna.
Na koniec,apel to fanów i fanek fantasty.Czasem wystarczy,troszkę lepiej poszukać w Waszych bibliotekach.
Czasem można znaleźć fajne perełki.

Nyave | 2016-05-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 31 maja 2016

Książki tej szukałam bardzo długo. Pamiętałam tylko, że występuje w mniej laska i ład ma kolor czarny a chaos biały. Stwierdzenie to tak wryło mi się w pamięci/umyśle, że do tej pory właśnie tak pojmuję dobro i zło (chociaż Gandalf w połowie książki zrobił się biały :) )
Dzięki pomocy portalu udało mi się ja odnaleźć, zakupić i zatracić się ponownie w tej historii.
Lekka, przyjemna, a zarazem zmuszająca do myślenia. W pewnym momencie szukający odpowiedzi na wszystkie pytania bohater, zaczyna odpowiadać jak inni mistrzowie, chociaż zawsze go to denerwowało. Wydaje mi się, że sam tego nawet nie zauważa.
Jak najbardziej polecam

elkar | 2014-07-19

Regularnie wracam do tej serii. Przemawia do mnie przedstawienie zła jako białego chaosu, a dobra jako czarnego ładu. W książce przedstawiono koncepcję, że jeżeli ktoś używa "ładu" to nawet w gnieździe "chaosu" jest w stanie ten ład zasiać, i nie chodzi tu o dobre uczynki, a o sumienną pracę. Twierdzenie, że skoro: "wszyscy kantują, to i ja mogę, bo to że będę w porządki nic nie zmieni" wobec powyższego się nie sprawdza. A tak po za tym to dobrze przedstawiony nowy świat fantasy.

Temptation | 2015-05-27

Autor stworzył naprawdę ciekawy świat. Nie tylko ten tom, ale całą sagę czyta się rewelacyjnie. Dla fanów fantasy polecam zdecydowanie.

Elcia | 2015-12-09
Przeczytana: 2010 rok

Czytałam ją mając jakieś 14 lat i ówcześnie byłam nią zachwycona. Wtedy jednak do końca nie zrozumiałam dlaczego Lerris musiał opuścić wyspę, skupiłam się głównie na części przygodowej. Po 7 czy 8 latach przypadkiem znowu zauważyłam tę książkę w bibliotece i przeczytałam jeszcze raz i poziom przyjemności z czytania był zbliżony. Podoba mi się całość pomysłu związana z ładem i chaosem. Dopiero niedawno zauważyłam, że jest cała saga i z ciekawości sięgnę po któryś z kolejnych tomów.

tasyfa | 2016-11-13
Marcin | 2016-10-22