Aegipt: Rzeczy niedokończone

Tłumaczenie: Konrad Walewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Aegipt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Solaris
Endless Things
Rzeczy, niedokończone
dona

Aegipt - to niezwykły cykl powieściowy o wyprawie po złote runo samowiedzy, o poznaniu tego, co niepoznawalne, o sięgnięciu do tajemnej historii świata, do prawdy o świecie i jego najgłębszej naturze. Amerykański twórca snuje swoją mroczną opowieść, której każdy kolejny tom wiedzie czytelnika do jądra ciemności. Powieści Johna Crowleya niejednokrotnie porównywane były do pisarstwa takich twórców, jak Thomas Pynchon, Gabriel Garcia Marquez czy Umberto Eco. Aegipt to gnoza. Rozumiana jako rozwój, indywiduacja przez inicjację. Rozumiana jako wybawienie, katharsis, osiągalne tylko poprzez poznanie prawd ukrytych i sekretów. Pojmowana jako skok w ciemność, po to, by odnaleźć światło, które, lubo niewidzialne, jest zawsze obecne. To epifania: przejawienie się ukrytego poprzez zagadkowe. Poprzez wizję, sen, fantazję.

Paweł | 2014-10-24

Solaris to dno! Jak można nie wydać ostatniej części tetralogii w przeciągu 4 lat.
1. "Małe, duże" w przekładzie Rebisu czyta się o niebo lepiej!
2. "Późne lato" w przekładzie MAGa też jest świetne!
3. Niedokończona tetralogia AEGIPT - Solaris - ssie. Tak jak pierwsza część jest ok i nie mam nic do zarzucenia, tak dwie następne widać, że zostały przekładane przez inną osobę, czasem nawet przedszkolak już by użył lepszej składni niż tłumacz. Brawo Solarisie, że spieprzyłeś największe dzieło Crowleya.

Maciej | 2015-09-17

Ile można czekać na kolejny tom... potrafili wydać trzy publikacje z roku na rok, Samotnie 2008, Miłość i Sen 2009, Daemonomania 2010, i co teraz, od pięciu lat cisza. To są jawne kpiny z czytelnika.

Alice | 2013-05-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam