Po Pierwsze Miłość

Wydawnictwo: Telbit
978-83-62252-07-7
miłość
Romina

Kalejdoskop studenckiego życia w wielkim mieście z Amorem w roli głównej. Wakacyjną codzienność świeżo upieczonych studentów drugiego roku wypełnia praca na targach poznańskich, balangi w klubach, spotkania na koncertach i wspólne wyjazdy. Zgraną paczkę tworzy galeria osobowości: żywiołowa, wesoła Ewa, Monika - eteryczna piękność z bolesną tajemnicą w sercu, zmagająca się z anoreksją Joaśka,...

Kalejdoskop studenckiego życia w wielkim mieście z Amorem w roli głównej.
Wakacyjną codzienność świeżo upieczonych studentów drugiego roku wypełnia praca na targach poznańskich, balangi w klubach, spotkania na koncertach i wspólne wyjazdy. Zgraną paczkę tworzy galeria osobowości: żywiołowa, wesoła Ewa, Monika - eteryczna piękność z bolesną tajemnicą w sercu, zmagająca się z anoreksją Joaśka, Michał, zaangażowany uczuciowo i społecznie, a także egoistyczny szpaner Kostek i jego całkowite przeciwieństwo - wrażliwy, zamknięty w sobie Andrzej.
Intensywnie przeżywając rzeczywistość, bohaterowie odkrywają różne barwy pierwszego poważnego uczucia, które jednych uskrzydla, innym przysparza cierpień, jeszcze innych niszczy. Wbrew pozorom szybkie życie w kolorowym Poznaniu pozwala młodym ludziom czasem zatrzymać się i spojrzeć na siebie z dystansu, by zrozumieć, co jest w życiu naprawdę ważne - studia, kariera, przyjaźń i, po pierwsze, miłość...

guziki | 2015-08-20
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Już dawno nie męczyłam się tak bardzo z żadną książką... Potrzebowałam dokładnie całego roku, aby ją skończyć, a to i tak z wielkim trudem. "Po pierwsze miłość" jest płaska i zupełnie bez wyrazu. Męczą nienaturalne dialogi poznańskich "słoików" i ich wymuszony slang z wielką dawką zapożyczeń z języka angielskiego. Może autorka nie zdaje sobie z tego sprawy, ale nikt nie tak nie mówi na studiach.
Dzięki Wandzie Witter przekonałam się po raz kolejny, że na polskich autorach- nie licząc osobliwych wyjątków- nie można polegać.

natalia | 2015-03-06

Dość przeciętna książka, szybko się czyta. Lekka, ale nie zachwyca. Jeżeli ktoś potrzebuje odpoczynku, to jest w sam raz :)

Larysa | 2012-10-01
Przeczytana: 01 października 2012

Ahhh...a miało być tak pięknie. Intrygujący opis z tyłu, piękna okładka - a tutaj taki klops. Cóż, pozory mylą - szkoda tylko, że otrzymałam kawał rozczarowania zamiast pięknej historii. Ale po kolei...

Historia opowiada losy pewnej grupy studentów - imprezy, szaleństwo w klubach, koncerty i praca na targach to ich chleb powszedni, sposób na życie i zabicie nudy.W skład grupy wchodzą różne osobowości - nadludzko piękna Monika, egoistyczny Kostek, wrażliwy Adam, energiczna Ewa, Joaśka która ma swój problem oraz Michał - zakochaniec. Miks charakterów co tworzy efekt bomby nuklearnej. W swoje przygodzie zwanej "życiem" przechodzą przez różne stany jak i emocje: ból i rozstanie, rozgoryczenie, miłość i zdrada - wszystko to składa się na ich pryzmat postrzegania świata i innych. W Poznańskim zgiełku może zdarzyć się wszystko...jednak nie każdy może z tego wyjść cało...

Do tej pory nie rozumiem jak ta książka mogła zdobyć jakąkolwiek nagrodę. Nie kwestionuję tego, ale no - nie...

patrycja_59 | 2011-07-08
Przeczytana: maj 2011

'Po pierwsze miłosc' dostałam w prezencie. Pierwsze wrażenie fajne. Opis nawet ciekawy, okładka niczego sobie. Ale kiedy zaczyna się czytac... Nuda, nuda, nuda ! Przeczytałam do końca tylko z mojej niepisanej zasady, że jak już zacznę to czytam do końca. A nóż mnie wciągnie. Tutaj jednak po 200 stronach straciłam jakąkolwiek nadzieje.

Cnotliwa opowieść o grupce przyjaciół ze szczególną uwagą dla dwóch studentek. Wszyscy nudni jak flaki z olejem, i nawet szalony Kostek nic tutaj nie pomoże. Liczyłam, że może końcówka mnie zaskoczy, jednak niepotrzebnie. Zakończenie śmieszne. Jak cała książka zresztą.

kingaaa677 | 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Jestem zawiedziona tym, że wątek Ewy i Andrzeja nie został bardziej rozwinięty.
Liczyłam na to, że pod koniec książki nastąpi tzw. wielkie bum! A tymczasem się bardzo rozczarowałam. Miałam również mieszane uczucia co do bohaterki, ponieważ jak na swój wiek była może zbyt dziecinna. Ale to tylko moje odczucia. Jednak książkę mimo tych paru niedociągnięć (chyba tak to można nazwać) polecam! :)

hibou | 2010-11-20
Na półkach: Przeczytane, Nieprzeczytane
Przeczytana: 20 listopada 2010

Strasznie nudna książka! Czytałam ją prawie miesiąc i nie mogłam jej skończyć. Moim zdaniem książka jest strasznie napisana, nie interesowała mnie więc z bólem oddałam do bilioteki. Nie polecam!

ewika | 2015-03-02
Przeczytana: 02 marca 2015

Ciężko było mi przeczytać tę książkę z początku akcja toczy się naprawdę wolno ,dopiero na sam koniec trochę przyśpiesza.Mimo wszysko polecam książkę można trochę powspominać studenckie czasy.

ula5 | 2011-12-27
Przeczytana: 13 grudnia 2011

Szczerze mówiąc spodziewałam się lepszej książki.
Gdy zobaczyłam ją w bibliotece od razu spodobała mi się fabuła.
Opowieść o studentach z Poznania.
Książka może nie jest beznadziejna ale według mnie dziwnie napisana. Poznajemy historię paczki przyjaciół w szczególności dwóch studentek prawa Moniki i Ewy, które w wakacje pracują na poznańskich targach.
Książka w wielu momentach była dla mnie po prostu nudna np. wątek z kombatantem Teodorem. Wolałabym się bardziej skupić na historii o Monice, którą poznajemy na ostatnich stronach książki.
Myśle że wtedy wyszło by coś bardzo dobrego.
Oczywiście w książce są również fajne momenty, opisana miłość Moniki i Pawła,życie dwóch dziewczyn które ze spokojnych malych miejscowosci przeniosly sie do dużego miasta.
Książka ta nie jest totalnie beznadziejna jednak nie pozostanie w mojej pamięci jako taka do której chciałabym powracać.

alicen | 2012-08-04

Dla mnie książka jest ciekawa,bo pokazuje jak nastolatki mogą zmienić swoje życie.Ukazuje życie nie idealne ale piękne.Nastolatki przeżywają wielkie rozterki .Jest ukazany dramat Moniki .Miała ojca ,który był pijakiem .Umarł przed maturą .Monika była zła że akurat teraz .Monikę nie oszczędzało życie .Straciła swoją pierwszą miłość.Książka jest warta przeczytania.Można pisać ale żadne słowa nie opiszą tej wspaniałej książki.

cytozyna | 2011-09-02

Jak zwykle w takich wypadkach do tej lektury przyciągnęła mnie okładka książki. Pomyślałam, że zapowiada się całkiem ciekawa lektura.

Niestety nie miałam racji.

Jestem raczej z tych osób, które szybko się nudzą, dlatego nie mogłam przeczytać dalej tej książki. Przyznaję- zaczęłam, ale nie potrafiłam ciągnąć tego dalej. Przykro mi.

A miało być tak pięknie...