Maiden
dona

Mroczne średniowiecze, pojedynki i miłość wbrew wszystkim i wszystkiemu... Wychowany w Anglii królewicz Rowan wraca na dwór umierającego ojca, by przejąć po nim koronę i zjednoczyć kraj. Piękna nieznajoma, którą poznaje po drodze, bynajmniej nie ułatwia mu tego trudnego zadania, zwłaszcza gdy królewicz stawia sprawę jasno - ta albo żadna! Zgodnie z zasadą, że cel uświęca środki, Rowan doprowadza do zaślubin, ale tu się historia jeszcze nie kończy...

źródło opisu: okładka książki

| 2017-10-11

Jeżeli ktoś bierze do rąk książki Da Capo i po romansie średniowiecznym oczekuje rzetelnego tła historycznego, obyczajów i postaci historycznych, to lepiej niech sobie odpuści i poszpera w dziale "historia".

Przy "Dziewicy" się nie myśli. Ta historia bawi i jest pisana dla kobiet, które lubią czasem oderwać się od rzeczywistości dla samej przygody. Dodam jeszcze, że choć niepozorna, dostrzegam w niej alegorię współczesności.

Rowan jako potomek Angielki, jest nie do końca akceptowanym królem Lankonów. Nie dość, że nie wygląda jak jaskiniowiec, z tą blond czupryną, to na dodatek chce zjednoczyć plemiona.
Zamiast chwycić za miecz i pokazać kto tu rządzi, bredzi coś o zjednoczeniu, wymianie dóbr i bezpiecznym przekraczaniu granic.
Pech sprawił, że zachciało mu się Jury. Piękna wojowniczka w wyniku konkursu wygrywa możliwość bycia żoną Rowana, co za tym idzie, zostaje królową.
Jako rodowita Lankonka nie ma zamiaru być lojalna wobec męża, który w jej mniemaniu jest głupcem, bo zamiast...

Joanna | 2017-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Oj jaka trzymająca w napięciu ta książka. Uwielbiam twórczość tej autorki. Ile przygód mają jej bohaterowie. Ale i tak zwycięża miłość.

zabielka | 2016-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 lutego 2016

Fajny i przyjemny romansik :) akcja dzieje się w odległych czasach, pełnych rycerzy i dam w cudnych sukniach,,, No właśnie, Z tymi sukniami w książce bywa różnie. :) Mamy fajnie wykreowaną główną bohaterkę, Wielkiego przystojniaka i oczywiście wartki Romans. Więc jak mogła bym nie polecić? :)
Pozdrawiam i życzę mile spędzonego czasu przy lekturze.

Ettelea | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Próbowałam. Na prawdę próbowałam dać się wciągnąć w średniowieczny romans. Z przykrością stwierdzam, że poległam. Doczytałam do końca z nadzieją, że będzie co raz lepiej. Jak to mówią – „Nadzieja matką głupich”. Fabuła powtarzalna i płytka, klimat praktycznie żaden, a bohaterowie książki … żenada. Naiwni i wnerwiający. Wszyscy mężczyźni idealnie zbudowani i piękni w każdym calu. Kobiety pociągające, smukłe i jędrne, aż do znudzenia. Dialogi – porażka. Przemyślenia bohaterów – porażka. Ostatni raz sięgam po książkę (o ile można te wypociny tak nazwać) pani Deveraux.

Magdalena | 2014-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Ta książka to masakra totalna. Już dawno nie czytałam czegoś tak beznadziejnego. Rowan początkowo jakiś taki nawet zapowiadający się ciekawie, ale im dalej tym gorzej. Juda - o mako święta, kompletna porażka. Jak powiedziała inna bohaterka na jej temat :"próżna, głupia i bezmyślna" i się z nią zgadzam zupełnie. Dialogi między nimi były tak głupie, że aż bolało. Cała historia była beznadziejna. Tempo ślimacze. Książka o niczym. Totalne dno.

isabelle142 | 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013

No i moje pierwsze starcie z romansem średniowiecznym zakończone. Właściwie przez niedopatrzenie, bo dopiero w domu doczytałam, że to właśnie w tej epoce toczą się opisane wydarzenia, co z lekka mnie przeraziło. W bibliotece popatrzyłam tylko 'O, Deveraux', rzuciłam pobieżnie wzrokiem na opis i przygarnęłam, pragnąc przekonać się, czy w historycznym jej twórczość będzie mi się podobać tak samo jak we współczesnym romansie. No cóż, nie ma co opierać opinii na jednej książce, ale to spotkanie trudno zaliczyć do najbardziej udanych. Chyba jeszcze nigdy nie trafiłam w romansie na tak denerwujących bohaterów, no właściwie wszyscy tam tacy byli, a już ta główna bohaterka uparta do bólu biła wszystkich na głowę. Czego by poczciwy facecina nie zrobił, było źle. Zawsze chciała mieć to, czego w danej chwili nie mogła, a jak już to dostawała to kręciła nosem. Co za dziewuszysko! Opisy zresztą też mi się nie podobały... Cieniutko, cieniutko. Przeczytałam ją szybko jak na mnie, bo zaledwie w...

Książkę czytałam cierpliwie, dając jej ciągle kredyt zaufania, pomimo dość nużącej narracji - do czasu kiedy pojawiła się główna heroina. No i tutaj już puściły mi nerwy, gdyż tak durnej postaci kobiecej już dawno nie spotkałam. Daję dwie gwiazdki za obiecujący początek. Niestety całość okazała się raczej niestrawna.

Mili | 2017-11-09

Bardzo fajna. Tym, co mnie do niej przyciągnęło była naturalna sceneria i średniowieczne czasy. Duch przygody i miłości unosił się między literkami od samego początku.
Rowan to silny, męski i władczy facet. Ma do zrealizowania cel, ale na drodze staje mu Jura. Pierwsze spotkanie wśród leśnych chaszczy, gdzie ulegli wspólnemu przyciąganiu było dosyć dziwne, ale im dalej czytałam, tym bardziej podobała mi się specyfika książki.
Lubię wojownicze kobiety na kartach książki, a Jura to twarda sztuka. Mimo, iż sprawia wrażenie irytującej, miała mądre powody by nie ufać swemu mężowi.
Rowan natomiast, no coż, jak większość facetów pisarki nic tylko ożywić, skopiować i wypuścić w świat :)
Podziwiam tą pisarkę za umiejętnosć ciągłego podtrzymywania akcji.
Nuda?
Nie tutaj. Tu jest gorąco i walecznie.

aleksawesola | 2013-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2013

Zaskaujaco jak na sredniowieczny romans ksizka poczatkowo bardzo mnie wciagnela. Pierwsza polowe przebrnelam wrecz z zapartym tchem. Niestety pozniej zaczelo robic sie gorzej. Poczynajac od zlego wyboru partnerki (bynajmniej w mych oczach)przez glownego bohatera, na dziecinnosci jego wybranki konczac - nic jej sie nie podobalo, byla krytyczna wobec wszystkiego, niezaleznie co by jej malzonek dla niej uczynil. Gdy watek romantyczny zaczal zawodzic, zdecydowanie skupilam sie na sytuacji politycznej opisanej w ksiazce i musze przyznac, iz okazalo sie to interesujace, niestety watek ten nie zostal doprowadzony do konca, wrecz urywa sie w najciekawszym momencie.

eve | 2014-01-10
Przeczytana: styczeń 2014

Książka ukazała silną pozycję kobiety w świecie "mężczyzny". Kobieta inteligentna, waleczna i myśląca. Dodatkowo ceniona przez mężczyznę za te właśnie cechy. Fabuła opiera się na zetknięciu się waśnie takiej kobiety ze "standardowym" mężczyzną dla którego kobieta to ciepło rodzinne i delikatność. Te dwa światy się ścierają.Ukazują głównie nie mądrość tej kobiety, kiedy mężczyzna chce otoczyć ją miłością i poczuciem bezpieczeństwa. Tylko czy można się dziwić tej kobiecie, że nie reaguje po kobiecemu, gdy przez całe życie traktowana była na równi z mężczyznami i za te cechy ją kochano i podziwiano. Książka trochę niedopracowana. Szkoda że autorka tak fajny pomysł na książkę nie przełożyła na jej karty.