Hotel Ansgar

Wydawnictwo: Wydawnictwo LTW
83-88736-05-1
dona

Praca przypomniana po ponad półwieczu przez nasze wydawnictwo. Do tomu włączono także niemal nieznane "Wędrówki i myśli porucznika Stukułki", powstałe w roku 1949 i drukowane w 1957 roku w "Kurierze Polskim" jako powieść odcinkowa. Jak wszystkie utwory autora "Złego", także i "Hotel Ansgar" jest kolejnym świadectwem wyjątkowego talentu prozatorskiego Leopolda Tyrmanda. Tyrmand wspominał po latach:
"Usiadłem i napisałem "Hotel Ansgar" - równie niezręczny i pełen ukochanych wspomnień jak jego pierworodna siostra "Niedziela". [...] Zbiorek cieszył się pewnym powodzeniem i dość szybko znikł z półek księgarskich. Pojawiły się recenzje, na adres mój zaczęły napływać listy od czytelników. [...] Książka doczekała się zaszczytnego losu: weszła na indeks, wygrzebywano ją z księgarń i palono".

Lipasss | 2018-07-07
Elihu | 2018-06-03