Magiczne światy Harry'ego Pottera

Seria: Harry Potter
Wydawnictwo: Bertelsmann Media
The Magical Worlds of Harry Potter
kosmateczka

"Magiczne światy Harry'ego Pottera. Skarbiec mitów, legend i fascynujących faktów" jest niekonsultowanym z autorką cyklu powieści o Harrym Potterze swoistym przewodnikiem po wykorzystanych przez nią motywach zarówno fikcyjnych, jak faktycznych, które tworzą magię jej świata przedstawionego.

Kathy | 2012-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2o12
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Chociaż książka opiera się tylko na czterech częściach Harry'ego Pottera, to wiele ciekawych rzeczy można się z niej dowiedzieć. Ciekawostki, źródła i inspiracje Rowling- wszystko znajdziemy tutaj. Dzięki lekturze tej książki zaczęłam jeszcze bardziej doceniać autorkę HP, ponieważ wiem, jak wiele czasu musiała poświęcić chociażby wymyślaniu imion i nazw stworzeń, a co dopiero samej historii. Napisana przystępnym, łatwym językiem szybko się czyta. Polecam fanom Harry'ego.

eweluian | 2015-07-23

Książka wyjaśnia nawiązania do mitów z książek należących do serii o Harrym Potterze. Dla prawdziwych fanów Pottera lub mitologii ciekawa pozycja, dla reszty raczej nudnawa.

Kalevala | 2011-10-11

Całkiem niezła, napisana w ciekawy sposób pozycja która wyjaśnia wiele inspiracji autorki i pozwala dojrzeć, że niektóre postaci, wydarzenia czy miejsca nie są stworzone jedynie z papieru i atramentu, ale mają swoje pierwowzory lub imienników przewijających się przez naszą kulturę od wieków.

Mel | 2017-02-27

Czytałam po angielsku. Super!
Brakuje jedynie nieco spójności między rozdziałami, ale wiedzy wsadzony ogrom. Ciekawość i badanie jest.

Sevill | 2014-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2014

Jest to bardzo ciekawa i pouczająca książka. Zostały w niej opisane rożne stwory i postacie magiczne, które występują w książce J.K. Rowling z serii "Harry Potter" (powstała w momencie pojawienia się na rynku trzech książek z tej serii). Zawiera odwołania do literatury brytyjskiej, mitologii greckiej, skandynawskiej, itp. przez co można się dowiedzieć na czym swoją twórczość oparła własnie ta autorka, a przy okazji poszerzyć swoją wiedzę na temat literatury i mitologii wszelkiego rodzaju.

Polecam ją osobom, które (tak jak ja) interesują się symboliką i ikonografią.

książek: 2000

Pozycja typowo kierowana dla dzieci i młodzieży, raczej zachęca do dalszych poszukiwań, niż w pełni odpowiada na wszystkie pytania. Zbiór ciekawostek ze świata Pottera, można dla rozrywki przeczytać/przejrzeć w jeden dzień.

pati119988 | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

Książka interesująca, przeczytałam ją w jeden dzień, ale nie polecam osobom, które nie zapoznały się z całą serią książek z serii o Harry'm Potterze, ponieważ jest w niej sporo spoilerów. :)

Kinga | 2013-11-06

Nawet ciekawie są wytłumaczenia postaci/stworów z świata Harry'ego ale jak dla mnie czegoś tej książce brakuje.

Patrycja Danioł | 2010-08-25
Przeczytana: 2010 rok

co prawda przeczytałam po angielsku, ale i tak spoks. nic nadzwyczajnego.

lenaeem | 2014-04-16

raj dla dzieciaków żądnych tajemnic ;)