Rowerzysta bez głowy

Okładka książki Rowerzysta bez głowy Tom B. Stone
Okładka książki Rowerzysta bez głowy
Tom B. Stone Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Szkoła przy cmentarzu (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Szkoła przy cmentarzu (tom 3)
The headless bicycle rider
Da Capo
1996-01-01
1996-01-01
837157116X
Anna Kraśko

Okładka książki Tajemnica zamku grozy Robert Arthur, Alfred Hitchcock
Tajemnica zamk... Robert Arthur, Alfr...
Okładka książki Tajemnica niewidzialnego psa Mary Carey, Alfred Hitchcock
Tajemnica niew... Mary Carey, Alfred ...
Okładka książki Luis Barnavelt i potwór Dzikiego Strumienia John Bellairs, William Bradley Strickland
Luis Barnavelt... John Bellairs, Will...
Okładka książki Luis Barnavelt i pogromca czarownic John Bellairs, William Bradley Strickland
Luis Barnavelt... John Bellairs, Will...

Szkoła przy cmentarzu trafiła kolejny raz do czytania i tym razem padło na Rowerzystę bez głowy, która jak zwykle zapowiadała się ciekawie. Miałem nadzieje na lekką powieść grozy dla młodego czytelnika i nawet starszego. Polubiłem od pierwszego spotkania cały cykl, który kiedyś czytałem i dlatego po niego sięgam.

Książka Rowerzysta bez głowy jest opowieścią o nowym uczniu Algernonie Greenie, który podpada miejscowemu chłopakowi. Jednak pomimo tego próbuje sobie poradzić ze szkołą, lecz tajemnicza przesyłka okazuje się niesamowitą dla niego szansą. Autor kolejny raz udowadnia, że powieść dla młodego czytelnika można czytać w każdym wieku. Przygody bohatera w nowej szkole przywodzą na myśl klasyczną szkołę do jakiej nieraz można trafić. Są osoby bardziej dokuczliwe, przyjazne i wkurzające ponad miarę. Opowieść o Algim jako roznoszącym gazety chłopaku początkowo wydaje się prostą historią. Jednak za sprawą poważnego zlecenia i opowieści jakie słyszy nie wydaje się przestraszony. Wiadomo, ze jeżeli chodzi o cykl Szkoła przy cmentarzu wszystko może zdarzyć się. Tak dzieje się w tym przypadku, gdzie nie groźne roznoszenie staje się kanwą historii z nadnaturalnym wydźwiękiem. Bardzo dobrze wypada klimat jaki został zbudowany i pojawiająca się atmosfera niepokoju w czasie czytania przynosi dreszczyk. Stawiając na takie budowanie napięcia autor daje radę stworzyć upiorną opowieść, którą czyta się świetnie i wciąga od samego początku. Wszystko może zdarzyć się i bohater musi odkryć tajemnicę jaka kryje się za zleceniem. Przygoda miesza się tutaj z lekko podaną grozą i niepokojącymi wydarzeniami. Bohaterowie zostali nakreśleni świetnie pod każdym względem i autor potrafił stworzyć ciekawe, wyraziste i wciągające postacie jakie spotykamy na kartach książki. Nastoletni bohaterowie są uczniami, którzy uczą się w szkole położonej przy cmentarzu z dyrektorką z piekła rodem, woźnym zwanym Piwnicznym Bartem i zastępcą dyrektorki sprawiający niepokojące wrażenie. Relacje pomiędzy postaciami zostały przedstawione bardzo dobrze i ciekawie. Dialogi świetnie napisane i wciągające. Zakończenie jakie dostałem było bardzo dobre i nieco zaskakujące pod koniec jakie dostałem. Spodobało mi się i nawet zaskoczyło pewnymi zwrotami akcji jakie pojawiły się w finale.

Książka Rowerzysta bez głowy jest kolejną powieścią z cyklu Szkoły przy cmentarzu, w której niepokojący klimat i wydarzeń pełnych dreszczyku sprawiają, że czyta się świetnie. Podczas czytania czuć do jakiego końcowego adresata została skierowana. Dla młodego czytelnika powieść grozy w lekkim wydaniu będzie miłą niespodzianką, lecz także starszy może bawić się przy niej dobrze. Autor wykorzystując motywy z duchami, potworami i innymi rekwizytami grozy tworzy wciągające opowieści z dreszczykiem stawiając zawsze na klimat niepokoju. Dlatego cykl Szkoła przy cmentarzu tak spodobała mi się kiedyś jak obecnie przy powrocie do jej książek zapewniających wiele zabawy oraz dreszczyku w czasie czytania. Rowerzysta bez głowy jest klasyczną opowieścią o duchach osadzoną w świecie nastoletnich bohaterów mających swoje sprawy i kłopoty. Sięgając po nią spędziłem miło czas i przyjemnie. Wciągnęła mnie od samego początku i potrafiła trzymać w napięciu do końca pozostawiając po sobie dobre wrażenie. Książkę czyta się szybko i akcja została poprowadzona szybko do przodu, lecz w taki sposób, że klimat jest umiejętnie budowany i przynosi niepokój. Wydarzenia związane ze szkolnymi przygodami i nadnaturalnym zostały zgrabnie połączone ze sobą tworząc ciekawą opowieść. Dlatego wciągnęła mnie i nie nudziła w czasie czytania. Rowerzysta bez głowy jest bardzo dobrą pozycją z cyklu Szkoły przy cmentarzu, która okazała się niekiedy zabawna, straszna i niepokojąca. Książka dla każdego na wieczór, przy której można spędzić miło czas i przekonać się co autor ma do zaoferowania. Skierowana dla młodego czytelnika opowieść grozy w lekkim wydaniu i nie tylko potrafiła bawić i wciągnąć mnie od samego początku. Kolejna pozycja z cyklu, który uwielbiam i pewnie nie raz jeszcze do niego wrócę w przyszłości i do książek z tego cyklu.

Książka Rowerzysta bez głowy jest opowieścią o nowym uczniu...

bardzo dobra ksiazka

bardzo dobra ksiazka

Zdecydowanie jedna z NAJLEPSZYCH książek przeczytanych przeze mnie w tym roku. "Baseball zdechlaków" jak i ta pozycja to(jak na razie)najlepsze książki z tej serii; Równie trzymają w napięciu zmuszając nas czytelników do odwrócenia strony. Ciekawe, świetne a zakończenie poprowadzone w iście R.L. Stine'owym stylu! Tak naprawdę zakończenie jest tak mało przewidywalne, że po przeczytaniu tej pozycji przeżyłam istny SZOK. W twórczości tej autorki(bo to jednak kobieta)coraz częściej jest więcej Stine'a niż w Stine'ie. Tomik jak już pewnie się zorientowaliście się Bardzo przypadł mi do gustu ale polecam wyrobić też swoją opinię na ten temat.

Do Grove Hill wprowadza się nowy chłopak - Algernon Green, rozwoziciel gazet. Jak zapewne wiecie zaczyna on uczęszczać do Szkoły przy Cmentarzu. Pierwszego dnia w tej "cudnej" szkole staje się pośmiewiskiem. Nie mogło być lepiej, prawda? Jakby tego było mało dostaję list z prośbą o dowożenie gazet do Siedmiomilowej Opuszczonej do owianego złą sławą Kormana Batesa. Chłopak przyjmuje zlecenie i wszystko się zaczyna... Ciemne postacie skrywające się za drzewami, duch rowerzysty bez głowy i prześladujący go Jason. Lecz Algie dostrzega też światełko w tunelu - poznaje Kirstin Bjorg, ładną błękitnooką blondynkę i zostaje jej szefem kampanii wyborczej. Czy Kirstin wygra? Czy duch da spokój? Co knuje Jason? I kim jest Kirstin?
Tego dowiecie się po przeczytaniu tego ARCYDZIEŁA jakim jest "Rowerzysta bez głowy" Toma B. Stone'a.
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!!!

Jedna z najlepszych książek serii moim zdaniem. Ocena raczej nostalgiczna - świetnie się przy tym bawiłem :)

Uwielbiaju za dzieciaka. Każdy kolejny tom wydarty pani z biblioteki był czytany wszędzie, o każdej porze, bezustannie. Cała seria teraz jest dla mnie miłym wspomnieniem.

Czytałam książki z tej serii, gdy byłam w szkole podstawowej. Wydawały mi się przerażające i niesamowite. Te książki stały się dla mnie nieodłącznym elementem dzieciństwa. Napisane prostym językiem, niezwykle wciągają i odrywają od rzeczywistości.

jedna z moich ulubionych z tej serii! Czytałam ponad 10 lat temu a do tej pory pamiętam :)

jedna z ciekawszych części.

jedna z ciekawszych części.

Książka jest niezła, choć krótka.
Czyta się ją szybko i przyjemnie.
Polecam!!!;)

Książka jest niezła, choć krótka.
Czyta się ją szybko i przyjemnie.
Polecam!!!;)

Na półkach: , , , , , ,

Na pewno jakiś Twój kolega/koleżanka nie jest duchem? Dobrze się zastanów, bo może to właśnie on/ona jest rowerzystą bez głowy.
Pełna śmiechu, strachu i sprytu jak wszystkie części.
Gorąco polecam!

Pełna śmiechu, strachu i sprytu jak wszystkie części.
Gorąco polecam!

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Młodzieżowe
  • Horror
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Rowerzysta bez głowy