Żydzi wschodnioeuropejscy podczas II wojny światowej

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Tylko dzięki II wojnie światowej stało się możliwe urzeczywistnienie zagłady. Jednak wydarzeń po 1 IX 1939 r. nie wywołały jedynie nazistowskie Niemcy i Adolf Hitler, chociaż w głęboko zakodowanym przez propagandę peerelowską stereotypie polskim, a także w historiografii zachodniej, wybuch wojny i jej skutki tak są właśnie postrzegane. Faktycznie do katastrofy żydów i innych narodów w jednakowej mierze przyczynił się sowiecki komunizm i jego lider Józef Stalin, a wcześniej niezdecydowana, koniunkturalna i pacyfistyczna polityka mocarstw zachodnich. Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

szczypiorek5 | 2011-05-17
Kobieta | 2011-02-20