Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie. Wspomnienia 1939-1946. T. 1/2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Syrenki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
historia
piotrex

Jeden z ciekawszych pamiętników z okupacyjnej Warszawy. Lektura trzymająca w napięciu jak najlepsza powieść sensacyjna.

Wydanie II, poprawione i rozszerzone

Barbara Gazda | 2014-08-04
Przeczytana: lipiec 2014

Wspomnienia Stanisława Jankowskiego tak "wciągają", że bardzo ciężko jest się oderwać od czytania.
Napisana barwnym językiem opowieść o niezwykłych losach cichociemnego. Jak dla mnie - prawie gotowy scenariusz dla świetnego filmu.
Jedyne co mnie nurtuje, to jego losy w powojennej Polsce, w której większości AKowców (nie wspominając o cichociemnych) nie układało się tak dobrze, jak "Agatonowi". Ale o tym nic nie wiem, będę dopiero szperać.

Agtama | 2013-03-17
Przeczytana: 17 marca 2013

Wspomnienia AKowca, Stanisława Jankowskiego "Agatona" czyta się jednym tchem.
Przeżycia architekta, który chciał dogonić wojnę, są fascynujące. Często z uśmiechem na twarzy czytałam jak udawało się jemu i komórce, którą kierował, oszukać Niemców.
Wielokrotnie śledząc opis danego wydarzenia zastanawiałam się czy Agaton przeżyje, potem uświadamiałam sobie, że napisał tą książkę więc przeżył i uspokojona czytałam dalej.

Polecam każdemu, kogo interesuje czas II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej w Polsce.

Roman Dłużniewski | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Właściwie każda książka o Cichociemnych to pasjonująca lektura. A Agaton na dodatek umiał swoje przeżycia wojenne bardzo ciekawie spisać. Warto!!

AgaT | 2016-01-22

Bardzo polecam! Najpierw dwa razy wypożyczyłam z Biblioteki Książki Mówionej na kasetach. Potem szukałam w księgarniach i bibliotekach wydania papierowego, bezskutecznie. W końcu kupiłam na Allegro używane oba tomy. Zauroczyły mnie wspomnienia pana Stanisława. A w ogóle to rok 2016 został ogłoszony Rokiem Cichociemnych :-) i słusznie

animka227 | 2015-03-22
Przeczytana: 11 marca 2015

Od jakiegoś czasu chciałam przeczytać tę wspomnienia, zwłaszcza po zamieszczonych fragmentach na stronie Agatona. Zwłaszcza, albo właśnie dlatego. Udało mi się, na razie pierwszy tom.Jednak chce napisać, że warto. Tak bardzo warto. Te wartościowe opisy,własne przeżycia, rozczarowania, ściganie wojny i sposobności. Konspiracja, straty, aresztowania. Szkolenie cichociemnych. Od środka. Myślę, że takich książek nie trzeba specjalnie rekomendować. Życie i przeżycia autora są samą w sobie rekomendacją.

Margaret | 2013-04-02
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Książka ukazuje losy Agatona - Stanisława Jankowskiego podczas II wojny światowej. Książkę się przyjemnie czyta, można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy z codziennego życia w okupowanej Warszawie.
Polecam.

LeniwyCzłowiek | 2016-03-02
Przeczytana: 01 marca 2016

Przeczytałem kilka książek o Cichociemnych i znalazłem wspólny ich mianownik - poczucie humoru.
Czytało się dość przyjemnie, przy okazji mogłem porównać wydarzenia z Powstania Warszawskiego, widziane okiem "zwykłego" żołnierza a te widziane okiem jego dowódcy "Bora".
Rzeczywistość i słuszność powstania przedstawiała się inaczej w obu książkach...

robertinblack | 2016-10-31
Jarek Piotrowicz | 2016-06-12