To co najważniejsze

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Most Wanted
83-7255-385-8
Jola_St

Gdy namówiona przez koleżanki czternastoletnia Arley Mowbray wysyła list do przebywającego w więzieniu Dillona LeGrande, nie może wiedzieć, że uczucie, jakie się między nimi zrodzi, będzie równie gwałtownie, co niszczące, a jej udziałem stanie się los żony zbiegłego przestępcy i matki jego dziecka. Arley i jej małej córeczce, poszukiwanych przez ogarniętego namiętnością i nienawiścią Dillona,...

Katherina87 | 2012-11-22

Gdy namówiona przez koleżanki czternastoletnia Arley Mowbray wysyła list do przebywającego w więzieniu Dillona LeGrande, nie może wiedzieć, że uczucie, jakie się między nimi zrodzi, będzie równie gwałtownie, co niszczące, a jej udziałem stanie się los żony - i matki dziecka - zbiegłego przestępcy. Arley i jej małej córeczce, poszukiwanych przez ogarniętego namiętnością i nienawiścią Dillona, stara się pomóc prawniczka Annie Singer, ofiarowując dziewczynie przyjaźń i macierzyńską miłość, których tamta nigdy nie zaznała. Jacquelyn Mitchard, autorka wstrząsającej powieści "Głębia oceanu", doprowadza tym razem swoje bohaterki do punktu, w którym muszą zaryzykować wszystko, by wszystko wygrać - lub stracić.

Marta | 2011-07-15

Opowieść o czternastolatce Arley, która angażuje się w związek z przestępcą, odsiadującym wyrok w więzieniu. Początkowo znajomość ogranicza się jedynie do wymiany listów, kończy ślubem w więzieniu.
Książka zaczyna się od wizyty dziewczyny u prawniczki Anne, którą prosi o pomoc w zorganizowaniu spotkania z mężem. Ta podejmuje wyzwanie, pomaga jej i zaprzyjaźnia z nią..

Nie będę zdradzać więcej szczegółów, zachęcam do przeczytania. Rozdziały opowiedziane są na przemian - raz z pozycji Arley, raz Anne, przez co poznajemy oba punkty widzenia.
Książka wzrusza, szokuje, porusza ważne tematy, stawia trudne pytania. Polecam.
To moje pierwsze spotkanie z autorką, z pewnością nie ostatnie.

Dominika Gaweł | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

- No... ale jeżeli mam teraz powiedzieć, że go nie kocham... jeżeli przestałam go kochać... to znaczy, że nigdy tak naprawdę go nie kochałam.
- Po prostu nie wiedziałaś o pewnych sprawach.
- Trzeba kochać drugą osobę na dobre i na złe. Tak to działa. Nie wolno kochać jej tylko za te cechy, które się nam podobają.

Wydaje mi się, że powinno się akceptować w życiu to, co się dostaje, i wybierać z tego, z czego można. Uważam, że istnieją w życiu każdego człowieka związki, które mogą je zmienić na zawsze, mimo iż nie trwają zbyt długo.

Paulina | 2011-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2011

Momentami już nie chciałam jej czytać i miałam odłożyć na półkę. W miarę sensownie się skończyło.

mila1982 | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

Naprawdę dobrze się czytało.

czytelnica_ | 2015-07-21
Anna | 2014-11-12