Ostatnia cyganeria

Wydawnictwo: LTW
8 (18 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Robert

Książka opowiada o środowisku wokół Cyrulika Warszawskiego. Warszawa międzywojenna, klimat Ziemiańskiej, postaci Tuwima, Wieniawy-Długoszowskiego, Słonimskiego, Paczkowskiego i innych. Dużo fotografii i rysunków.

PapierowyTygrys | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

Istna perełka, z tych, co to zachwyca od pierwszych słów, lecz czyta się ją jeszcze po wielekroć, bo wciąż mało i mało.
Bezpretensjonalna opowieść o bohemie literackiej Warszawy lat 30 ubiegłego wieku. Przepyszne anegdoty, świetny styl, dystans, niewymuszone poczucie humoru ... I trochę odbrązowionej wiedzy, jak to tam bywało. Po prostu wszystko się klei i cieszy, a ręce same składają się do oklasków.
O tym, jak gładko się to czyta, niech świadczy fakt, że moja dwunastoletnia córka przeczytała tę książkę pięć razy pod rząd, po czym postanowiła zostać przymierającą głodem pisarką:)

ciarach | 2012-01-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Wspaniały obraz bohemy artystycznej z lat trzydziestych XX w. w opowiadaniach i anegdotach z dużą dawką dobrego humoru:) Fantastyczna lektura.

wik699 | 2013-08-30

Bardzo interesująca książka, opowiadająca głównie o barwnych latach 30-stych. Napisana jest znakomitym językiem, zawiera w sobie mnóstwo śmiesznych anegdot, dających dobre wyobrażenie, jak wyglądało życie elit intelektualnych w przedwojennej Polsce. Polecam!

mariola | 2016-09-30
Michał Kmiotu | 2016-06-12