Wspomnien ciąg dalszy /Wspomnienia i relacje

Wydawnictwo: Czytelnik

Druga część wspomnień córki Stefana Żeromskiego obejmuje lata 1939-1956. Tragedia narodowa miesza się z komizmem codzienności, patos z anegdotą. Opowieść o zwykłych losach dwóch niezwykłych kobiet: żony i córki wielkiego pisarza. ... w Konstancinie często myślę o czarującej kobiecie, którą poznałem, gdy była już po osiemdziesiątce. To pani Monika Żeromska, córka Stefana Żeromskiego. W młodości

Monika | 2013-10-23

Rewelacja! Szkoda, ze tak późno dotarłem do tych wspomnień!

AniK | 2011-12-06
Przeczytana: 2003 rok

Jeszcze bardziej mi sie podobała niż część pierwsza. Rewelacyjnie opisane wspomnienia ze strasznych lat wojny i powstania - bez patosu, z miejscem na humor. Szkoda, że tylko tyle...

Agata | 2016-11-02
Przeczytana: 25 września 2015
madgamm | 2015-03-05
Przeczytana: 2013 rok
Magdalena Parys poleca na wakacje

Tym razem wakacyjne lektury poleca Magdalena Parys – autorka m.in. powieści obyczajowej z wątkiem sensacyjnym „Magik” czy „Białej Riki”. Jak przystało na pisarkę, która lubi zaskakiwać i wciąż zmienia stylistykę i gatunki pisanych książek, poleca bardzo zróżnicowane tytuły.