Pieśniarka Warszawy: Hanka Ordonówna i jej świat

Wydawnictwo: LTW
Warszawa, stolica, międzywojnie
anna

Pieśniarka Warszawy to barwna opowieść biograficzna napisana przez człowieka, który znał Ordonkę osobiście. Jako jedna z niewielu osób spotykał aktorkę w ostatnich latach jej życia. Opisał losy artystki, opierając się na jej własnych wspomnieniach, relacjach ludzi z otoczenia aktorki i własnych spostrzeżeniach wyniesionych ze spotkań z nią. Książka oddaje znakomicie atmosferę czasów, w...

Książka oddaje znakomicie atmosferę czasów, w których żyła i występowała na scenach warszawskich teatrów i kabaretów: niepowtarzalny klimat stolicy doby Dwudziestolecia Międzywojennego, a także dramtyczne wojenne i okupacyjne dzieje miasta. Podaje wiele nieznanych dotąd faktów z życia aktorki, opowiada o losach całego artystycznego środowiska ówczesnej Warszawy.

Paula | 2013-07-10
Przeczytana: 01 lipca 2013

Iwona | 2014-05-20

Troszkę zbyt wyidealizowana biografia Ordonki.

mariola | 2016-09-30
missWatson92 | 2016-04-19